گزارش رویترز از حضور زیمنس در پروژه های نفت و گاز ایران | اتاق خبر
کد خبر: 320441
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 17:28
گروه صنعتی زیمنس آلمان در حال افزایش تلاش‌های خود برای بدست آوردن پروژه های مختلف در ایران است.

اتاق خبر: پس در دیدار مدیرعامل زیمنس به وزیر نفت و دیگر مقامات دولت ایران در تهران در روز گذشته، این شرکت آلمانی بدنبال افزایش حضور خود در پروژه های اقتصادی ایران از جمله صنعت نفت است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ زیمنس در بیانیه ای با اشاره به حضور خود در ایران به ویژه در بخش انرژی و حمل و نقل ریلی از سال 1868، گفت: ما می‌خواهیم آنچه را که در ایران رها کردیم دوباره برداریم. ما تقاضای زیادی را در ایران مشاهده می‌کنیم.

زیمنس در سال 2010 تجارت جدید با ایران را متوقف کرد ولی ماه گذشته با پیش بینی لغو تحریمها علیه ایران قراردادی را برای کار در پروژه های زیرساختهای ریلی ایران به ارزش 1.5 میلیارد یورو امضا کرد.

زیمنس افزود: ما هرگز ایران را ترک نکردیم و به تعهدات‌مان در مقاطع زمانی مختلف و در عین حال مقررات بین المللی پایبند هستیم. ما اکنون در حال افزایش تلاشهای خود هستیم تا این سنت دیرینه را ادامه دهیم.

این در حالیست که شرکت مدیرعامل بخش نفت و گاز جنرال الکتریک رقیب دیرینه زیمنس نیز در ماه جاری به ایران سفر کرد.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران پس از دیدار با جو کیسر مدیرعامل زیمنس آلمان گفت، زیمنس متعهد شده که تحویل کمپرسورها و توربین های استخراج گاز طبیعی به ایران را سرعت ببخشد.

وی افزود: ایران باید گاز بیشتری استخراج کند و به خرید ماشین آلات گردان و کمپرسورهای چاه نفت احتیاج دارد و زیمنس میتواند شریک خوبی برای ایران در این زمینه باشد.

بخش نفت و گاز زیمنس که سال گذشته با خرید شرکت درسرلند با قیمت 7.8 میلیارد دلار بیش از پیش تقویت شد، از کاهش قیمت نفت که باعث کاهش سرمایه گذاری های این شرکت در پروژه های جدید به ویژه در آمریکا شده لطمه خورده است.

ایران یکی از دارندگان بزرگترین دخایر گاز طبیعی جهان است.

زنگنه به زیمنس گفته که این شرکت میتواند سرمایه گذاری مشترکی را با یک شرکت ایرانی شروع و به بازارهای منطقه که از این برند استفاده می‌کنند، تجهیزات لازم را صادر کند. زیمنس در حال حاضر قصد دارد با شرکت همکاری کند.

این شرکت آلمانی افزود: نمی‌تواند درباره مشتریان خود، قراردادها یا توافقات اظهارنظر کند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید