ویژگی خط امام در استکبار ستیزی است | اتاق خبر
کد خبر: 320544
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 09:51
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان :
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت : ویژگی خط امام در استکبار ستیزی است .

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از  اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری در همایش ولایتمداری در اندیشه فاطمی که با حضور جمعی از بانوان فرهیخته زنجان برگرار شد، افزود : باید زندگی حضرت زهرا(س) الگوی همه قرار گیرد ومنش و روش آن حضرت منحصر بفرد است.

وی با بیان اینکه ولایت مداری حضرت زهرا (س) درتاریخ ماندگار است تصریح کرد: آن حضرت با تمام وجود از ولایت دفاع کرد .

حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد: در سبک زندگی امروز راه و منش حضرت زهرا (س) باید مورد توجه قرار گیرد و اعمال و رفتارمان باید در مسیر فاطمی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان گفت : مطالعه دراحوالات گذشته بزرگان دینی باید پربارترباشد و امام علی (ع) می فرمایند که حوادث تاریخی گذشته باید آینه عبرتی برای تو باشد.

حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به اینکه اتفاقات تاریخ تکرار می شوند یاد آور شد : باید از گذشته چراغی برای زندگی پیش روترسیم کرد. 

حجت الاسلام صفی یاری گفت : در روایتی آمده که شیعه ما کسی است که در عمل به ما اقتداء کند و شور و شعوردر زندگی باید باهم ادغام شوند .

وی تصریح کرد : ولایت مداری حضرت زهرا (س) الگوست و امروز به این الگو نیاز داریم.

حجت الاسلام صفی یاری خاطر نشان کرد : حضرت علی (ع) از همان نوجوانی در کنار پیامبر اکرم (ص) بزرگ شد و بارها پیامبر (ص) در محافل و اماکن مختلف از وی به عنوان وصی و جانشین خود نام برد و با همه اتمام حجت کرد ولی بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) هنوز پیکر آن حضرت بر زمین بود که شورای خلافت تشکیل شد و مسیر اصلی پیامبر و آرمانهای متعالی آن حضرت را به انحراف کشاندند و کار به جایی رسید که  حضرت علی (ع) خانه نشین شد و حضرت زهرا (س) با آن همه نجابت به صحنه آمد و با تمام وجود ازاصل ولایت دفاع کرد .

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: اگرکسی زیر ولایت خدا قرار نگیرد بی شک در خط ولایت شیطان است.

حجت الاسلام صفی یاری ادامه داد : خط امام در استکبار ستیزی است و امروز برخی ها در کشور هدف خطرناکی را دنبال و درست مقابل رهبری موضع می گیرند که آثارش را در انتخابات پیش رو شاهدیم.

وی انتخاب نمایندگان ولایی را مورد تأکید قرار داد و افزود :  باید نمایندگانی بصیر و ولایتمدار به مجلس فرستاد.

در ابتدای این مراسم خانم علمی فرد از اساتید حوزه و دانشگاه درخصوص جایگاه زن در جامعه اسلامی و لزوم بصیرت شناسی و ولایتمداری به سخنرانی پرداخت.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید