موبایل خورشیدی Kyocera به‌زودی ساخته می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 320679
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 18:27
بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر همچون انرژی خورشیدی، باد و… به یکی از محبوب‌ترین مسائل در فناوری‌های مختلف تبدیل‌شده است، گجت‌های بسیاری با بهره‌مندی از این انرژی‌ها که آینده زمین وابسته به آن‌هاست، طراحی‌شده‌اند.

اتاق خبر - یکی از این گجت‌ها تلفن هوشمندی است که سال گذشته شرکت Kyocera طرح اولیه آن را در کنگره جهانی موبایل 2015 معرفی کرد. پس از گذشت یک سال اکنون این شرکت اعلام کرده که در حال همکاری با کمپانی فرانسوی Sunpartner Technologies برای ساخت این موبایل است که به کمک انرژی خورشیدی شارژ می‌شود.

 

در این موبایل صفحات خورشیدی به‌جای این‌که بیرون دستگاه قرار بگیرد، درون نمایشگر و بین LCD و پنل لمسی تعبیه‌ شده است. این تلفن همراه دارای نمایشگری 5 اینچ با سیستم‌عامل اندروید است و با 3 دقیقه قرار گرفتن در مقابل خورشید کاربر قادر است حدود یک دقیقه با آن مکالمه تلفنی داشته باشد. هم‌چنین قرار است این گوشی هوشمند خورشیدی مجهز به اپلیکیشنی برای اطلاع از وضعیت شارژ باشد؛ اپلیکیشنی که به کاربر نشان دهد که آیا تلفن همراهش در معرض نور خورشید کافی برای شارژ قرار دارد و اینکه چه زمانی شارژ خواهد شد.

IMG_0415

تولید این نوع تلفن هوشمند هنوز در مرحله آزمون‌ و خطا قرار دارد اما در صورت محقق شدن و رسیدن به استاندارد گوشی‌های هوشمند برتر می‌توان به آینده تولید موبایل‌هایی با بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر امیدوار بود.

منبع: آی تی رسان

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید