یادگیری سازمانی شرط بقای سازمان‌های امروزی است | اتاق خبر
کد خبر: 320836
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 22:49
سومین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی با حضور معاون رییس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار شد.

اتاق خبر: محمدباقر نوبخت،  در مراسم اختتامیه سومین ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی  بر اهمیت موضوع آموزش منابع انسانی با محوریت یادگیری سازمانی تاکید کرده و گفت: با توجه به رفع تحریم ها و گشایش ارتباط با دیگر کشورها انتقال دانش و یادگیری و توسعه منابع انسانی  بسیار پر اهمیت  است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ سعید  سعادت، مدیرعامل مجتمع فنی تهران نیز در این کنفرانس در یک سخنرانی با موضوع یادگیری سازمانی با رویکرد مدل شایستگی اظهار کرد:‌سازمان‌های امروزی باید بتوانند با مدیریت سنتی و فرآیندهای زنگ زده حداکثر کالبد نیمه جان سازمان خودشان را حفظ کنند و اگر قرار باشد روح رشد و تعالی را سازمان های خودشان  بدمند چاره ای ندارند جز اینکه به سمت یادگیری سازمانی حرکت کنند.

مدیرعامل مجتمع فنی تهران با بیان اینکه شایستگی عبارتند از مجموعه ای از قوانین، دانش،مهارت ،انگیزش و نگرش کارکنان در جهت عملکرد بهتر شغلی به منظور ارزش آفزینی و تجربه عالی برای ذینفعان افزود:   در موفقیت انسان ها 15درصد دانش و مهارت و  85درصد شایستگی های پنهانی او  نقش دارد که معمولا در استخدام سازمان ها و ارگان ها به این موضوع توجهی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته مدل آفتاب گردان شایستگی را که بر اساس الگوی اسلامی-ایرانی تعریف و تدوین و ارائه کردم  گفت: در این مدل حدود 100شایستگی را می‌توانیم مورد ارزیابی قرار دهیم که مدل های شایستگی انسان ها به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و می ‌توان از آن در همه امور استفاده کرد.

 محمدعلی عفتی داریانی ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران هم در این کنفرانس با تاکید بر ضرورت وجود سازمان پویا تاکید کرد: باید سازمان یادگیرنده و بالنده داشته باشیم و برای رسیدن به این هدف باید به نیروی انسانی توجه لازم صورت گیرد چون هیچ ابزار و تجهیزات و یا ماشین آلاتی نمی‌تواند جایگزین نیروی انسانی شود.

وی همچینین با تاکید بر توجه به اثربخشی و کاربردی بودن آموزش ها  افزود: ‌متاسفانه یک معضل در نظام اداری داریم و آن این است که آموزش های ضمن خدمت ما از آن حالت مهارتی  و کاربردی بودن فاصله گرفته است، در حالی که آموزش‌های سازمان ها و واحدهای آموزشی در حوزه انسانی نباید به دنبال ارتقای دانش و دانش افزایی باشند بلکه هدفشان باید مهارت افزایی و توانمند سازی باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه متاسفانه در این زمینه ضعف بسیار شدیدی داریم گفت:‌ فارغ التحصیلان ما توان اجرای ماموریت های سازمان ها را حتی در بخش تخصصی خود ندارند که  باید متولیان آموزش به موضوع نیروی انسانی در سازمان ها توجه خیلی زیادی داشته باشند.

همچنین علی زرافشان ، معاون وزارت آموزش و پرورش در این همایش گفت: سال گذشته از شروع برنامه تعالی مدیریتی مدرسه  در آموزش و پروش صحبت کردیم و حاصل این رویکرد  ، افزایش اثربخشی یادگیری  و کیفیت سازمان و تبدیل آن  به یک سازمان یادگیرنده است.

وی ادامه داد: ‌آموزش و پروش به عنوان بزرگترین دستگاه که تامین کننده نیروی  انسانی  است در آستانه تحول در حوزه منابع انسانی قرار دارد و با توجه به سند تحول و اینکه شایستگی ها منجر به رتبه بندی معلمان می شود ما در آستانه تعیین شایستگی حرفه ای هستیم.

در این کنفرانس مراسم اهداء جایزه ملی تعالی آموزش برگزار و بیش از 40 سازمان بزرگ که در حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی بصورت ویژه فعالیت کرده‌اند و توسط تیم ارزیابان با شاخص های خاص مدل تعالی آموزش ارزیابی شده بودند جوایز خود را از معاونین وزرا دریافت کردند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید