طلبه‌ای که در کنار درس به پرورش مرغ بومی روی آورد | اتاق خبر
کد خبر: 320867
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 01:21
طلبه پرورش دهنده مرغ بومی و ماهی گفت: فقط نباید به حرف زدن درباره اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی اکتفا کنیم، باید خودمان آستین بالا بزنیم تا مردم ترغیب شوند.

اتاق خبر: طلبه پرورش دهنده مرغ بومی و ماهی گفت: فقط نباید به حرف زدن درباره اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی اکتفا کنیم، باید خودمان آستین بالا بزنیم تا مردم ترغیب شوند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ اقتصاد مقاومتی یکی از مولفه های مهمی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود 24 ماه پیش به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ کردند، چندی پیش حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات خود تأکید داشتند که از پیشرفت اقتصاد مقاومتی راضی نیستند و نیاز است مسئولان توجه بیشتری نسبت به اجرای آن در کشور داشته باشند.

به سراغ حجت الاسلام سید کاظم بابا حسینی امام جماعت مسجد امام موسی بن جعفر (ع) که به پرورش مرغ بومی و بلدرچین و ماهی قزل آلا مشغول است، رفتیم.

وی با بیان اینکه 2 سالی می شود که اقدام به این کار کرده است، گفت: فقط نباید به حرف زدن درباره اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی اکتفا کنیم، باید خودمان آستین بالا بزنیم تا مردم ترغیب شوند.

این روحانی با بیان اینکه پس از شروع این کار بسیج با پرداخت تسهیلات وام از بنده حمایت کرد، افزود: پس از آن کار خود را گسترش دادم و اکنون 2 نفر از جوانان را در این کار جذب کرده ام.

حجت الاسلام بابا حسینی با بیان اینکه در ابتدای کار تنها با 100 جوجه شروع کرده بودم ، بیان کرد: اما اکنون هر 16 ماه یک بار با 3 هزار جوجه شروع می کنم.

وی با بیان اینکه پرورش مرغ و بلدرچین تقریبا هر 16 روز بیش از 1 میلیون تومان سود دارد، گفت: متاسفانه جوانان تنها به فکر پشت میز نشینی هستند در حالی که با اشاره به روایات ائمه اطهار و امام علی (ع) که فرمودند" اگر می خواهید بی نیاز از خلق باشید کار کنید" لذا جوانان هم باید برای آینده خود تلاش کنند.

این فعال اقتصادی درباره انگیزه اش از فعالیت تولیدی و اشتغالزایی، می گوید: "پیامبر مکرم اسلام (ص)، امیرالمومنین (ع)، امام صادق (ع) و امام باقر (ع) در کنار فعالیت های دینی و سیاسی شان، به اداره نخلستان خرما و کشت گندم می پرداختند. از نظر اهل بیت (س) آباد کردن دنیا وسیله ای برای آباد کردن آخرت است. ما در قرآن ابتدا می خوانیم «ربنا آتنا فی الدنیا حسنه» و پس از آن می گوییم «و فی الآخره حسنه». این بدین معنی است که بدون پرداختن به دنیا نمی توان به آخرت ایده آل دست یافت.”

وی اظهار داشت: بی نیاز از خلق تنها به معنای بی نیازی شخص نیست بلکه اگر جوانی تلاش کند حتی می تواند کشورش را در برابر سایر کشور ها بی نیاز کند.

حجت الاسلام بابا حسینی با بیان اینکه در سال های اخیر به پرورش ماهی قزل آلا نیز مشغول بودم، افزود: به دلیل کمبود آب برای پر کردن استخر متاسفانه نتوانستم امسال به پرورش ماهی بپردازم ولی در حال حفاری چاه هستیم که در سال آینده بار دیگر به پرورش ماهی قزل آلا اقدام می کنم.

این روحانی با بیان اینکه مسئولان حمایت نمی کنند، تصریح کرد: واردات بی رویه برخی محصولات تولیدی از شهر های خارج استان سبب شده تا بازار فروش به روی تولید کننده داخل استان بسته شود.

وی با بیان اینکه تولیدات پرورشی سایر استان ها دارای هورمون می باشد، ادامه داد: اما تولیدات بومی استان از هورمون استفاده نشده و سالم هستند .

این فعال اقتصادی با بیان اینکه قرار بود دولت جوانان را در امر اقتصاد مقاومتی حمایت کند، گفت: همکاری دولت در حد وام بود که اگر به بانک مراجعه کنی یا به ضامن گیر می دهند و یا سند خانه می خواهند در شرایط کنونی که حتی برخی افراد میانسال پس از سال ها زندگی هنوز خانه ندارند، دولت چگونه توقع خانه از یک جوان دارد؟! این نشان از نالایقی مدیر دولتی است که نمی تواند برای آن راه پیدا کند.

این روحانی با بیان اینکه وقتی جوانی برای کشور و معاش خود تلاش می کند دولت باید از آن حمایت کند، تصریح کرد: فقط نباید به حرف زدن درباره اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی اکتفا کنیم، باید خودمان آستین بالا بزنیم، تا مردم ترغیب شوند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید