تجهیز سوئیفت به سیستم هشدار | اتاق خبر
کد خبر: 320893
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 03:10
جلسه هماهنگی شبکه بانکی کشور با مدیر منطقه‌ای سوئیفت برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در نخستین جلسه هماهنگی کاربران شبکه سوئیفت در بانک‌های کشور با «اونور اوزان» مدیر منطقه ای این شبکه که به ریاست حسین یعقوبی؛ رئیس کاربران سوئیفت کشور برگزار شد در مورد چالش های عملیاتی بانک های کشور بعد از اتصال به شبکه سوئیفت، نحوه استفاده از قابلیت های نرم افزار جدید آن، استفاده از قابلیت نظارت و کنترل و شناسایی مشتریان (KYC) و نیازهای آموزشی سیستم بانکی بحث و بررسی شد.

مدیر منطقه ای سوئیفت با تشریح قابلیت‌های جدید این شبکه گفت: نرم افزار جدید سوئیفت مجهز به سیستم رايانش ابري است و بر این اساس بانک‌ها دیگر نیازی به استفاده از برنامه هاي کاربردي خاص داخلی برای حمایت نرم افزاری نخواهند داشت.

اوزان در  خصوص مجهز بودن سوئیفت به سیستم هشداردهی و نیز اعلام فهرست اشخاص و نهادهای تحریم شده اظهارداشت: سوئیفت تراکنش‌های بین بانکی میان مشتریاني که در فهرست هاي غيرمجاز بين المللي قرار دارند را از طرق مختلف به سیستم‌های بانکی اطلاع می دهد. این قابلیت جدید، بانک مبدأ را در برابر ریسک های خطا در تراکنش های صورت گرفته ایمن می‌کند و مشتریانی که در لیست‌های تحریم قرار دارند را برای بانک‌ها مشخص می‌کند.

وی موافقت خود را با درخواست رئیس کاربران سوئیفت ایران مبنی بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای بانک‌های ایران در خصوص مسائل فنی و کاربری سیستم اعلام کرد و مقرر شد این دوره ها با حضور اساتید این موسسه و نیز با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا پایان امسال برگزار شود.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید