افزایش جرایم رانندگی خواست مردم بود اما نگران نباشند | اتاق خبر
کد خبر: 320905
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 04:07
رئیس پلیس راهور:
مهر نوشت: رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه افزایش جرایم رانندگی خواست مردم بود، گفت: فقط متخلفان باید نگران افزایش جرایم رانندگی باشند.

اتاق خبر - سردار تقی مهری در خصوص افزایش جرایم از نیمه دوم اسفندماه، گفت: برای پیشگیری از وقوع تصادفات حادثه ساز موضوع افزایش نرخ جریمه مطرح شد، چراکه افزایش جریمه می تواند به عنوان ابزار بازدارنده و عامل پیشگیری از وقوع تصادفات باشد.

او ادامه داد: افزایش اصل جریمه قطعا می تواند در جلوگیری از به وجود آمدن خسارات جانی و مالی اثرگذار باشد؛ بنابراین ایجاد نظم و انضباط در جامعه نیازمند قانون است در واقع موضوع فرهنگ سازی و ایجاد نظم و امنیت در جامعه نیازمند دو ابزار سلبی و ایجابی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تأکید کرد: بر اساس قانون مصوب هیئت وزیران باید تخلفات خصوصا تخلفات حادثه ساز کمتر شود؛ باید از ابزارهای کنترلی و فناوری نوین از جمله دوربین ها در سطح شهر و جاده‌ها بیشتر استفاده شود.

او با بیان اینکه پلیس مجری قانون و مقررات است، گفت: ما معتقد هستیم نقش افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی بازدارندگی است؛ بازدارندگی از جرایم راهنمایی و رانندگی سبب آزادی، آرامش و امنیت در رفت و آمدها می شود ضمن اینکه خروجی این موضوع در سلامت مردم و کاهش حوادث نقش مهمی دارد.

سردار مهری در خصوص اعمال افزایش جرایم خطاب به مردم گفت: مردم هیچ نگرانی نسبت به افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی نداشته باشند چه بسا در برخی موارد در این خصوص با شهروندان صحبت کرده ایم و آن‌ها نیز خواهان افزایش جرایم بوده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه پلیس هرگز به دنبال جریمه کردن نیست، گفت: افرادی باید نگران افزایش نرخ جرایم باشند که تخلف می کنند؛ افزایش جرایم در سبد خانوار و جزو مخارج روزمره نیست.

او ادامه داد: تعداد افراد متخلف که باعث به وجود آمدن تخلفات حادثه ساز می شوند در مقابل خیل عظیم 18 میلیون وسایل نقلیه و تعداد زیادی از کاربران که دارای گواهینامه هستند، بسیار کم است.

سردار مهری تاکید کرد که آحاد مردم نگران افزایش جرایم نباشند چراکه این امر یک وسیله بازدارنده در مقابل تخلفات متخلفان است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید