ایران به اطلاعات درمانی پیشرفته سرطان دست می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 321034
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 22:39
دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران از انجام توافق با انجمن مدیکال آنکولوژی اروپا خبر داد و گفت: ایران به اطلاعات درمانی پیشرفته سرطان دست می‌یابد.

اتاق خبر: احمد عامری اظهار داشت: انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران سه سال قبل اقداماتی را برای انجام روابط بین‌المللی در حوزه آنکولوژی آغاز کرد و از آنجایی که ابتلا به سرطان در سال‌های اخیر افزایش یافته است، جهت به روز کردن اطلاعات درمانی نیاز به همکاری با مراکز معتبر علمی دنیا داشتیم.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران ادامه داد: با تشکیل کمیته بین‌الملل در انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران تلاش کردیم حداکثر استفاده را در حوزه علمی و پزشکی از دیگر انجمن‌های بین‌المللی معتبر جهان داشته باشیم بر همین اساس انجمن مدیکال آنکولوژی اروپا که در ایران وجود ندارد از انجمن‌های هدف ما قرار گرفت.

عامری اضافه کرد: انجمن مدیکال آنکولووژی اروپا مسئول درمان‌های سیستمیک سرطان بوده که 6 ماه پیش جلسه‌ای با آنها در وین داشتیم بعد از آن در کنفرانس ازمو در سنگاپور شرکت کرده و با همکاری انجمن‌ها جلسه‌ای تشکیل شد و توافقاتی به عمل آمد.

وی بیان داشت: در اساس توافق انجام شده مشارکت ایران در این انجمن‌ها بیشتر شد و همچنین قرار بر این گرفت که در تصمیم‌گیری‌ها یک صندلی به ایران اختصاص دهند.

دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران عنوان داشت: انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران قرار است که  کنفرانس‌های سالیانه‌ای برگزار کند و حضور نمایندگان ازمو و اروپا را در این کنفرانس‌ها شاهد باشیم.

به گفته عامری، سال 96، در تهران کنگره کلینیکال آنکولوژی برگزار خواهد شد که در بخش‌هایی از آن نمایندگان بین‌المللی از جمله ازمو و اروپا حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس توافقات انجام گرفته با انجمن مدیکال آنکولوژی اروپا متخصصین کلینیکال آنکولوژی و دانشجویان مربوطه برای آموزش دوره‌های درمانی سیستمیک سرطان طبق توافق به اروپا اعزام شده و هزینه عضویت ایرانیان در ازمو نیز از 175 یورو به 50 یورو در سال کاهش یافت.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید