دانشگاهها باید به ایجاد فرصت های ارتباط با صنعت اقدام کنند | اتاق خبر
کد خبر: 321058
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 01:38
احمدی با تسلیت ایام فاطمیه در سخنانی ارتباط دانشگاه با صنعت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید به ایجاد فرصت‌های ارتباط با صنعت اقدام کنند.

اتاق خبر: جلسه شورای سیاست گذاری معاونان پژوهش و فناوری منطقه 7 پژوهش و فناوری آموزش عالی کشور با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس، دکتر احمد عریان دبیر شورای سیاستگذاری معاونان پژوهش و فناوری منطقه 7 کشور در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا، در این مراسم؛ احمدی با تسلیت ایام فاطمیه در سخنانی ارتباط دانشگاه با صنعت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید به ایجاد فرصت‌های ارتباط با صنعت اقدام کنند.

وی با بیان اینکه معاونان پژوهشی و مسئولان پارک‌های علم و فناوری عناصر اصلی و تاثیر گذار در حوزه پژوهشی کشور هستند، به نقش اساسی پژوهش در خروج اروپا از بحران اقتصادی در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: مدیران و مسئولان ما به پژوهش باید به عنوان یک امر غیر هزینه‌ای توجه داشته باشند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم همچنین خواستار اصلاح هرم علمی کشور به خصوص در بخش تحصیلات تکمیلی شد تا به این ترتیب شاهد ارتقای پژوهش و فناوری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور باشیم.

در ادامه این نشست؛ احمد عریان دبیر شورای سیاستگذاری معاونان پژوهش و فناوری منطقه ۷ کشور با اشاره به بحث آسیب‌شناسی راه اندازی رشته‌های مقاطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری گفت: دانشگاه‌های ما از لحاظ کمی رشد مناسبی داشته‌اند اما رشد آن‌ها از لحاظ کیفی مناسب نمی‌باشد.

وی افزود: اگردوره‌های پسا دکتری راه اندازی شود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش تولید علم خواهیم داشت.

مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس نیز در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمد گویی و تسلیت ایام فاطمیه گفت: ما در دوره جدید که فعالیت خود را آغاز کردیم با تمرکز بر تهیه سند راهبردی دانشگاه، کارآفرینی، پژوهش و فناوری را سرلوحه کار خود قرار دادیم.

وی با اشاره به سند چشم انداز دانشگاه افزود: اهداف کلان دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوری در چهار محور ساماندهی نظام مدیریت پژوهش و فناوری و افزایش کارآمدی آن، ثروت آفرینی و ارتقای ظرفیت ایجاد ثروت از دانش، ارتقای مستمر کمیت و کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و ایجاد شبکه ارزش آفرینی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان خلاصه می‌شود.

رئیس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: ساماندهی و یکپارچه سازی فعالیت سازمان انتشارات دانشگاه برای چاپ دو عنوان مجله انگلیسی زبان، یک مجله فارسی زبان و کتب، استفاده از ظرفیت محققان سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای چاپ کتب، برگزاری کارگاه‌های علمی توان افزایی برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان، راه اندازی ژورنال کلاب توسط تیم‌های تحقیقاتی و تقویت زیرساخت‌های کتابخانه از جمله اقدامات انجام شده در حوزه ارتقای مستمر کمیت و کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه دانشگاه خلیج فارس است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید