روسیه: از بشار اسد حمایت نمی کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 321142
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 21:32
خبرآنلاین نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد از بشار اسد حمایت نمی کند اما از مبارزه وی با تروریسم و همچنین از مبارزه اپوزیسیون و کرد های سوریه با گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) حمایت می کند.

اتاق خبر -  به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد روسیه از رژیم بشار اسد، رئیس جمهور سوریه حمایت نمی کند اما از مبارزه وی با تروریسم و همچنین از مبارزه اپوزیسیون و کرد های سوریه با گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) حمایت می کند.

خانم زاخاروا در مصاحبه با روزنامه روسی "آرگومنتی ای فاکتی" ضمن اعلام این مطلب گفت:" ما می گوئیم نباید با بی اعتنایی به دمشق به گروه های غیرقانونی اسلحه تحویل داد و سرنگونی رژیم از خارج کار فوق العاده غلطی است. ما تمام کارها را برای جلوگیری از حمله آمریکا به دمشق انجام خواهیم داد اما در مبارزه دمشق و اپوزیسیون سوریه از هیچکدام از انها پشتیبانی نکرده ایم. ما از حق حاکمیت سوریه و حقوق بین المللی دفاع می کنیم".
به گفته سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه تلاش ها برای حفظ یا سرنگونی رژیم از خارج راه به ناکجا آباد است. خانم زاخاروا خاطر نشان کرد:" تشکیلات مصنوعی مدت طولانی عمر نخواهد کرد و فرق نمی کند که برای حفظ آن چقدر تلاش شود".

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید