چاووشی: ممکن است شمارش آرا ۳ روز طول بکشد | اتاق خبر
کد خبر: 321168
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 09:57
نوشتن کد کاندیداها الزامی نیست
تسنیم نوشت: رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه ممکن است زمان اعلام نتیجه آراء به طول بیانجامد گفت: ساعت رای‌گیری در تهران احتمالا تمدید می‌شود

اتاق خبر - سیدشهاب‌الدین چاووشی  در نشست‌خبری در محل استانداری تهران، گفت: فرصت انتخابات به دقایق نهایی خود رسیده و در کمتر از 24 ساعت پنجمین دوره انتخابات خبرگان و دهمین دوره انتخابات مجلس با ماموریت‌های منحصر به خود آغاز خواهد شد و هر دو انتخابات برای ما بسیار مهم است.

وی با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی انتخابات گفت: نباید فضای انتخابات غبارآلود شود که این فضا به دشمنان فضا می‌دهد. همه براساس رقابت منطقی و رفاقت‌آمیز به سمت صندوق‌های‌ رای بروند که در این صورت هم از دیانت انقلاب و هم از سیاست انقلاب صیانت خواهیم کرد.

چاووشی تصریح کرد: نمی‌توان با راه‌های غیرمقدس ارزش‌ها را زیر سوال ببریم؛ مشروعیت هر چیزی را قانون مشخص کرده نه شخص یا رسانه‌ای.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه به جز چند مورد بداخلاقی برخی گروه‌ها، تخلف گسترده‌ای نداشتیم، گفت: از مدیران رسانه‌ها و خبرنگارها و مطبوعاتی‌ها می‌خواهیم از تخریب و پیش‌داوری نسبت به نتیجه انتخابات اجتناب کنند. با رفتارهای غیرمتعارف رفتار قانونی مجریان را زیر سوال نبریم. مجریان در کمال آرامش مردم را از نتیجه آراء آگاه خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی پیش‌داوری‌ها به تشنج‌ها دامن می‌زند و باید به آرامش انتخابات کمک کنیم، خاطرنشان کرد: در تهران احتمالا ساعت رای‌گیری تمدید شود و ممکن است زمان اعلام نتیجه آراء به طول بیانجامد.

چاووشی افزود: شمارش دستی آراء با انبوه داوطلبان آن هم در حد یک هزار و 142 نفر کار سختی است و اصرار ما بر برگزاری الکترونیکی انتخابات بود که ممکن نشد. دوست داشتیم انتخابات حداقل در تهران الکترونیکی برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تاکید کرد: ممکن است شمارش آراء 2 تا 3 روز طول بکشد و هیچ دانشگاه و مدرسه‌ای تعطیل نخواهد شد و تنها چند اتاق از مدارس برای شمارش در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کل استان تهران 6 هزار و 138 شعبه خواهیم داشت و در برخی شعب 2 صندوق رای گذاشته خواهد شد، گفت: 4 هزار و 641 شعبه در حوزه انتخابیه تهران خواهیم داشت که در برخی مناطق که رای بالایی داشته در آنها 2 صندوق پیش‌بینی شده است.

چاووشی تصریح کرد: 5 هزار و 697 شعبه ثابت در حوزه انتخابیه تهران خواهیم داشت. همچنین 441 شعبه سیار خواهیم داشت. مجموعا 5 حوزه انتخابیه در تهران است که یک هزار و 495 صندوق گذاشته خواهد شد. حدود 3 هزار و 337 دستگاه الکترونیکی احراز هویت افراد را خواهیم گماشت.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خاطرنشان کرد: اداره ثبت احوال تهران و شهرستان‌های تهران تا ساعت 20 امشب به مردم برای تکمیل مدارک‌شان خدمات ارائه خواهند داد.

وی درباره برخی ادعاها که جمعیتی به تهران برای رای دادن خواهند آمد؟ گفت: این‌گونه شایعات همیشه در آستانه انتخابات مطرح می‌شود. اینها را به ستاد امنیت تهران ارجاع داده‌ایم؛ اگر سازماندهی شده باشد جلوی آن گرفته خواهد شد، اما این‌گونه شایعه‌ها در ایام انتخابات مطرح می‌شود و رسانه‌ها این‌گونه شایعات را منتشر نکنند.

چاووشی در ادامه اظهار داشت: هرگونه شایعه و تهمت به کاندیداها یا لیست‌ها پیگیری خواهد شد، چرا که همه کاندیداهایی که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند از حقوق یکسانی برخوردارند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تاکید کرد: نوشتن کد کاندیداها الزامی نیست، اما نوشتن آن بهتر است و از تشابه اسمی جلوگیری می‌کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای استان تهران 18 میلیون و 450 تعرفه توزیع شده، گفت: 399 هزار و 972 نفر رای اولی در تهران داریم. پیش‌بینی می‌کنیم مشارکت بالایی در تهران شکل بگیرد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید