ادعا درباره آموزش نظامی اعضای داعش در افغانستان توسط ارتش پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 321274
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 01:02
برخی از اعضای داعش مدعی شدند ارتش پاکستان تسلیحات لازم را برای اعضای داعش در افغانستان فراهم کرده و نیروهای این گروه را آموزش نظامی می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی هند، برخی از اعضای داعش که خود را تسلیم کرده و سلاحهایشان را بر زمین گذاشته‌اند، اعلام کردند: ارتش پاکستان تسلیحات سنگین و سبک را برای اعضای داعش فراهم می‌کند.

یکی از اعضای سابق داعش که به تازگی خود را تسلیم کرده و به مذاکرات صلح پیوسته است، اعلام کرد: آنها به ما تسلیحات می‌دادند و می‌گفتند که نیروهای افغان کافر هستند و شما باید آنها را بکشید.

هم چنین یکی دیگر از اعضای داعش گفت: من در منطقه نازیان فعالیت می‌کردم. یکی از اقدامات روزانه ما این بود که گزارشات خود را به پاکستانی‌ها ارائه دهیم. آنها ما را تشویق می‌کردند که علیه دولت افغانستان بجنگیم.

در همین حال مالک ناظر، رییس شورای استانی ننگرهار گفت: در راستای تلاشهای انجام شده توسط دفتر شورای صلح و کمک به نیروهای امنیتی افغانی، یک گروه 10 نفره به مذاکرات صلح پیوسته است.

وی ادامه داد: تاکنون دو گروه 24 نفره در مذاکرات صلح شرکت دارند که اولین گروه 14 نفر از اعضای طالبان و گروه دوم 10 نفر از اعضای داعش هستند که برای اولین بار به مذاکرات پیوسته‌اند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید