لجبازی اپل با FBI: رمزگشایی آیفون‌های آینده حتی سخت‌تر از پیش خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 321351
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 08:44
فارنت نوشت: در صورتی که FBI و دادگاه فدرال آمریکا از اپل درخواست کرده‌اند که نه‌تنها آیفون متهم پرونده سن برناردینو را رمزگشایی کند بلکه یک حفره امنیتی برای دسترسی آسان به اطلاعات کاربر در آیفون‌های بعد بگذارد کوپرتینو تصمیم دارد امنیت آیفون را حتی بالاتر

اتاق خبر - به گفته نیویورک تایمز حتی پیش از وقوع حادثه تروریستی سن برناردینو اپل در حال کار بر روی امنیت آیفون بوده تا آن را عملاً غیرقابل نفوذ کند. در حال حاضر یک ویژگی برای عیب‌یابی در آیفون‌ها قرار دارد که به اپل اجازه می‌دهد بدون نیاز به وارد کردن پسورد نسخه فیرمور جدیدتری را روی آن نصب کند.

این ویژگی که به تعمیر گوشی‌های مشکل‌دار کمک می‌کند به این معناست که FBI قادر است اپل را وادار به استفاده از آن برای رمزگشایی از آیفون کند. درحالی‌که اپل قصد دارد این ویژگی را حذف کند و به این ترتیب حتی اگر خود قصد رمزگشایی آیفون را داشته باشید امکان این‌کار وجود نخواهد داشت! جالب این‌جاست این اقدام اپل درست برخلاف درخواست دادگاه برای قراردادن یک حفرف backdoor در محصولات آینده این شرکت است.

جالب است بدانید در حال حاضر قانونی برای اجبار تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به رمزگشایی در صورت درخواست دولت وجود ندارد درحالی‌که اپراتورها موظف به همکاری هستند. در پرونده سن برناردینو بسیاری از شرکت‌های مهم فناوری مانند فیس‌بوک، گوگل و توییتر حمایت خود را از اپل اعلام کرده‌اند درحالی‌که نظرات در بین مردم مختلف بوده و دولتمردان هم طبیعتاً از FBI حمایت می‌کنند. گفته می‌شود اپل قصد دارد پرونده را به کنگره آمریکا کشانده و ثابت کند که این‌کار می‌تواند نه‌تنها به برند اپل بلکه به آزادی آمریکا لطمه وارد کند.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید