وعده زاکربرگ برای مقابله با سخنان نفرت انگیز در فیس بوک | اتاق خبر
کد خبر: 321580
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 21:40
مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک می گوید با مهاجران به عنوان گروهی از مردم برخورد می‌کند که باید از آنها در برابر اظهارنظرهای تنفربرانگیز در فضای مجازی محافظت شود.

اتاق خبر: وی که در برلین به سر می‌برد به علت افزایش استفاده از فیس بوک برای توهین و تحقیر مهاجران به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و می گوید در تلاش است راهی برای مقابله با حجم زیاد مطالب توهین آمیز خطاب به مهاجران جنگی سوریه و دیگر کشورها بیابد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ برخی گروه های نئونازی مخالف مهاجران جنگ زده با حضور گسترده در فیس بوک مطالب نفرت انگیزی را بر ضد آنها منتشر می کنند و این وضعیت روز به روز در حال گسترش است.

تعداد کاربران آلمانی فیس بوک 21 میلیون نفر است که حدود یک چهارم جمعیت این کشور را شامل می شود. زاکربرگ قول داده برای حفظ حریم شخصی کاربران و امنیت آنها در این شبکه اجتماعی به خصوص در آلمان بیشتر تلاش کند.  وی در پاسخ به پرسشی در مورد علت عدم تلاش کافی فیس بوک برای مقابله با اظهارنظرهای مبتنی بر نفرت گفت:  ابتکار عملی را با همکاری شرکای محلی در آلمان آغاز کرده تا با کمک آنها چنین پیام هایی را شناسایی و پاک کند. قرار است 200 نفر در این زمینه به فیس بوک و پلیس آلمان یاری رسانند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید