پاریس برای توسعه همکاری اقتصادی و صنعتی با تهران آمادگی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 321591
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 22:28
مشاور وزیر امورخارجه و رئیس دپارتمان اقتصادی دولت فرانسه گفت: زمینه های مناسبی برای همکاری میان تهران- پاریس وجود دارد و از گسترش همکاری اقتصادی و صنعتی با ایران در دوران پساتحریم استقبال می کنیم.

اتاق خبر: «لاژوجی» در دیدار با «علی اشرف افخمی» مدیرعامل بانک صنعت ومعدن اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به سفر رئیس جمهوری ایران به فرانسه، دو کشور دور جدیدی از همکاری ها را هدف گذاری کنند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛  افخمی در این دیدار افزود: بانک صنعت ومعدن با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و خط اعتباری چین، در دوران تحریم طرح های بزرگ صنعتی را تامین مالی کرد و گفت: اکنون این بانک در دوره یاد شده بدهی های خود را تسویه کرده و هیچگونه دیرکردی نداشته است.
افخمی افزود: بانک صنعت و معدن تنها بانک توسعه ای کشور در بخش مربوطه است و در تامین مالی پروژه های زیربنایی همچون فولاد، پتروشیمی، نیروگاه و سیمان مشارکت دارد.
این مقام مسئول اضافه کرد: اقدامات لازم برای فعالیت در فضای پساتحریم به انجام رسیده و در نخستین روز برداشته شدن آنها، بیش از ١٠٠ میلیون یورو اعتبار اسنادی از سوی این بانک گشایش یافت.
برپایه این گزارش، «ماتیو بروشون» رئیس بخش اقتصادی سفارت فرانسه در ایران نیز در این دیدار حضور داشت.
بانک صنعت ومعدن در دو سال گذشته بیش از 10 میلیارد دلار گشایش اعتبار داشته که از این رقم 6 میلیارد دلار از خط اعتباری چین بود که برای پروژه های بزرگی مانند قطار سریع السیر تهران- قم - اصفهان، هفت طرح فولاد استانی و پتروشیمی مسجد سلیمان هزینه شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید