تماس تجاری علی اف با روحانی | اتاق خبر
کد خبر: 321695
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 21:16
تاکید بر همکاری های مشترک اقتصادی تهران، باکو و مسکو
رییس جمهور در تماس تلفنی رییس جمهوری آذربایجان، با تاکید بر اینکه روابط تهران - باکو گام به گام به سمت روابطی راهبردی به پیش می رود، گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق همکاری در همه حوزه ها با جمهوری آذربایجان استقبال می کند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام حسن روحانی عصر شنبه در این تماس تلفنی که توسط آقای "الهام علی اف " انجام شد، به سفر اخیر وی به تهران اشاره کرد و تاکید نمود: اجرای سریع توافقات دو کشور می تواند سطح همکاریهای دوجانبه و منطقه ای را بیش از پیش عمق و وسعت دهد.


رییس جمهور ابراز امیدواری کرد که با اجرای توافقات میان دو کشور، بستر برای همکاری های مشترک سه جانبه میان ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه نیز بویژه در حوزه های ترانزیت، انرژی و تجارت مهیاتر شود.
روحانی با تشکر از تماس تلفنی آقای علی اف، برای ملت و دولت جمهوری آذربایجان آرزوی سربلندی کرد.
آقای علی اف رییس جمهوری آذربایجان نیز در ابتدای این تماس تلفنی، با تشکر از میهمان نوازی دولت و ملت ایران از هیات آذربایجانی در سفر به تهران، تاکید کرد که با اجرای توافقات نشست تهران، فصل نوینی در روابط دو کشور گشوده می شود.
وی به موضوع پیوند خطوط راه آهن ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در چارچوب ایجاد کریدور شمال - جنوب اشاره کرد و گفت: این موضوع را می توان سریعتر نهایی و اجرایی کرد.
رییس جمهوری آذربایجان در این گفت وگو اطمینان داد که تمام توافقات و مصوبات نشست روسای جمهوری ایران و آذربایجان در تهران ، سریعا اجرایی و عملیاتی خواهند شد.
وی همچنین برای ملت و دولت ایران آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید