پیام عماریون برای سلحشور | اتاق خبر
کد خبر: 321705
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 03:17
دبیرخانه جشنواره عمار به مناسبت رحلت فرج اله سلحشور پیام تسلیتی منتشر کرد.

اتاق خبر- دبیرخانه جشنواره عمار به مناسبت رحلت فرج اله سلحشور پیام تسلیتی منتشر کرد.

در پیام دبیرخانه جشنواره فیلم عمار آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

خبر، ناگوار است. هنر جهان اسلام و ایران اسلامی، نادر مردی را از دست داد که با اندوخته ای گران‌سنگ از معارف توحیدی، در برابر کلیشه‌ها و عادات مألوف سینمای متعارف سر تسلیم فرود نیاورد و مرارت چنین مجاهدتی را به جان خرید. فرج الله سلحشور، از مسجد سربرآورد و تا انتها، بر همان قبله نماز گزارد. با رسولان حق زیست و جز از آنها نگفت. جانهای خسته‌ مردمان عصر جدید را با ایوب نبی آشنا کرد، اصحاب کهف را به اصحاب توحید هدیه داد و یوسف پیامبر را.

ایران، در سده اخیر، کمتر هنرمندی را سراغ دارد که به اندازه سلحشور مخاطب جهانی برای هنر ایرانی جذب کرده باشد. سلحشور، اعتبار بی مثالش را به برج عاج نبرد تا نزد اغیار، معتبر شود. در میدان بود و در معرکه، عماروار و سلحشور. سینه سپرکرده انقلاب خونبار اسلامی. سردار پیشاهنگ جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی. بی تعارف و بی لکنت.

حالا او به ملکوت رفته، سبکبال و امیدوار به فضل خدا. سلحشورهای سینمای انقلاب اسلامی، اکنون قد برافراشته اند و پیش می روند. دبیرخانه ی جشنواره ی مردمی فیلم عمار، صلوات خالصانه ی رزمندگان جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی را نثار روح این معلم مجاهد کرده و همنشینی با شهدا و صلحا را برایش آرزو می کند.

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار»

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید