چارچوب قرارداد جدید رنو و سایپا فردا نهایی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 321945
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 02:11
معاون وزیر صنعت از احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات سایپا و رنو تا ۳ ماه آینده خبر داد و گفت: فردا چارچوب‌ این قرارداد نهایی خواهد شد.

اتاق خبر: محسن صالحی‌نیا در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مذاکرات سایپا و شرکت رنو آغاز شده است، اظهار داشت: ممکن است توافقات تا 3 ماه آینده با شرکت رنو به نتیجه برسد، البته در همایش فردای صنعت خودرو چارچوب‌های این قرارداد نهایی خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه سایپا قرار است یکی از سایت‌های خود شامل سایپا کاشان یا پارس‌خودرو را در اختیار رنو برای همکاری‌های مشترک قرار دهد، افزود: مذاکرات فیات با ایران‌خودرو هنوز نهایی نشده و در حد مذاکره و گفت‌وگو است، البته خودروسازان از شرکت‌های کیا، هیوندای و فولکس واگن آماده همکاری با خودروسازان ایرانی هستند. همچنین اسکانیا قرار است با شرکت ماموت قراردادی را منعقد کند.

صالحی‌نیا در رابطه با حضور خودروسازان چینی در کشور گفت: در سال آینده حضور شرکت‌های خودروسازی از کشورهای مختلف در بازار ایران افزایش خواهد یافت و امروز با قاطعیت اعلام می‌کنم اگر چینی‌ها برنامه‌ای برای توسعه ساخت داخل نداشته باشند با توجه به میزان تعرفه واردات، دیگر خودروهای چینی مزیت قیمتی در بازار ایران نداشته و آنها سال آینده باید بازار ایران را ترک کنند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید