خریداران ارز پس از انتخابات، فروشنده شدند | اتاق خبر
کد خبر: 322315
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 01:45
رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران با اشاره به خرید ارز توسط فعالان بازار ارز در قبل از برگزاری انتخابات، گفت: بعد از مشخص شدن نتایج آن و وجود آرامش در کشور، خریداران هفته گذشته ارز فروشنده شدند.

اتاق خبر: عباس مسعودی در خصوص دلایل کاهش نرخ ارز در هفته‌های اخیر، اظهارداشت: در این مدت عرضه و تقاضای بازار تغییر چندانی نداشته و آرامش نسبی بر بازار حاکم بود.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی افزود: در مقطع کوتاه قبل از انتخابات برخی دلالان و فعالان اقتصادی با تصور افزایش نرخ ارز بعد از برگزاری انتخابات، اقدام به خرید ارز کردند اما بعد از مشخص شدن نتایج آن و وجود آرامش در کشور، خریداران هفته گذشته ارز فروشنده شدند.

رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران گفت: معمولا دلالان بازار ارز وقتی احساس کنند در آینده نرخ ارز افزایش می‌‌یابد، به سرعت خرید می‌کنند و در صورت پیش‌بینی کاهش قیمت به سرعت می‌فروشند و همین فرایند در یک هفته اخیر رخ داد.

مسعودی در خصوص روند بازار ارز تا پایان سال، با اشاره به نوسانات نرخ دلار و اونس در بازارهای جهانی اظهارداشت: با رصد تحولات نرخ‌ها در بازار جهانی، نوسان نرخ ارز در بازار داخلی قابل کنترل است.

وی تاکید کرد: در روزهای پایانی سال به طور طبیعی تقاضا برای ارز افزایش می‌یابد اما این نوسان‌ها به میزان قابل توجهی نخواهد بود و دلار حداکثر تا 3500 تومان معامله خواهد شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید