ارائه پیشنهاد افزایش قیمت تلویزیون به سازمان حمایت | اتاق خبر
کد خبر: 32243
تاریخ انتشار: 1 آبان 1391 - 16:29

 

 

 

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری از تولید حدود 900 هزار دستگاه تلویزیون در کشور در نیمه نخست امسال خبر داد.

اتاق نیوز- محمدرضا شهیدی با اشاره به این‌که ظرفیت تولید تلویزیون در کشور به چهار میلیون دستگاه می‌رسد، گفت: سال گذشته تولید داخلی تلویزیون به دو میلیون دستگاه رسید و نیاز کشور به این محصول نیز سالانه حدود 2.5 میلیون دستگاه است.

او با اشاره به این‌که ماژول عمده‌ترین قطعه در تولید تلویزیون است که وارد کشور می‌شود، گفت: ماژول نمایشگر در در اولویت 7 دریافت ارز مبادله‌ای قرار گرفته و اخیرا فرایند پرداخت ارز برای واردات این قطعه آغاز شده است. ماژول عمدتا از شرق آسیا و از کشورهای چین و کره وارد ایران می‌شود.

به گفته وی تولید امسال تلویزیون مربوط به قطعات موجود در انبار بوده و نوسان نرخ ارز قیمت تمام شده تلویزیون را افزایش داده است.

شهیدی با اشاره به این‌که پیشنهاد افزایش قیمت تلویزیون به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکندگان ارائه شده است، افزود: قیمت تلویزیون نیز مانند بسیاری از لوازم خانگی دیگر افزایش خواهد یافت.

او همچنین در واکنش به اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر احتمال ممنوعیت واردات برخی از لوازم خانگی به کشور گفت: ممنوع کردن واردات یک کالا نیاز به قانون دارد. از سوی دیگر ما وجود رقیب خارجی را در بازار نفی نمی‌کنیم. در همین حال تولیدکنندگان برای تامین نیاز بازار لوازم خانگی کشور توان کافی دارند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید