ثبت دامنه های اینترنتی فارسی از اردیبهشت 1395 | اتاق خبر
کد خبر: 322455
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۴
ایرنا نوشت: مدیرثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی گفت: ثبت دامنه های اینترنتی فارسی از مهمترین برنامه های این مجموعه در سال جاری است که تا پایان فروردین ماه 95 فعالیت اش آغاز می شود.

اتاق خبر - علیرضا صالح  افزود: با راه اندازی طرح ثبت دامنه های اینترنتی به زبان فارسی، کاربران می توانند نشانی و پسوند اینترنتی خود را به زبان فارسی وارد و ثبت کنند.


وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای ارتقا کیفیت این امکان، سبب کندی کار شده، اظهار کرد: محققان این مجموعه با تمام توان تلاش کردند تا خدمات مطلوبی در اختیار کاربران قرار گیرد.
صالح بیان کرد: با راه اندازی این سرویس، امکان جدیدی برای کاربران فراهم می شود و آنها هم می توانند از دامنه های اینترنتی به زبان فارسی استفاده کنند و هم از همان روش های قبلی بهره ببرند.
وی با اشاره به اینکه در ثبت دامنه های غیرلاتین پیشرو هستیم، اظهار کرد: ما در دامنه هائی که با خطی به غیر از انگلیسی نوشته می شود، معمولا پیشرو هستیم.
صالحی، تعداد دامنه های اینترنتی فعال در ایران را 755 هزار و 369 مورد اعلام کرد و گفت: پسوند ir با 746 هزار و 605 مورد بیشترین ثبت دامنه را به خود اختصاص داده است.
وی به رشد چشمگیر ثبت دامنه های اینترنتی در ایران در سال جاری اشاره کرد و افزود: رشد ثبت دامنه های دات IR همواره جزء برترین های دامنه کشور در دنیا بوده است.


94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید