صدور ضمانت نامه بانکی عمده مشکل شرکت های فنی- مهندسی | اتاق خبر
کد خبر: 322493
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 11:42
رئیس کمیسیون خدمات فنی- مهندسی اتاق زنجان تاکید کرد
رئیس کمیسیون خدمات فنی- مهندسی اتاق زنجان در رابطه با مشکل اصلی و عمده در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی گفت: عمدتا مشکل شرکت های فنی- مهندسی به صدور ضمانت نامه بانکی باز می گردد که ابتدا باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

اتاق خبر- رئیس کمیسیون خدمات فنی- مهندسی اتاق زنجان در رابطه با مشکل اصلی و عمده در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی گفت: عمدتا مشکل شرکت های فنی- مهندسی به صدور ضمانت نامه بانکی باز می گردد که ابتدا باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود. 

بهروز ضرغام در گفت و گو با اتاق خبر افزود: در دوران تحریم زمانی که شرکت های خدمات فنی- مهندسی کشور ما وارد مناقصه با طرف های خارجی خود می شدند با مشکل اعتبار ضمانت نامه بانکی مواجه بودند. این یک اصل اساسی در تمام قراردادهاست که اگر رفع شود سبب انعقاد قرارداد بويژه در پروژه های پیمانکاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های پیمانکاری در کشور عراق فعالیت می کنند؛ اظهار کرد: اکنون فضا برای فعالیت در حوزه خدمات فنی- مهندسی باز است و اخیرا نیز از چند کشور آسیای میانه دعوت به عمل آمده تا فعالیت هایی را در کشور آغاز کنند.  

ضرغام در رابطه با ضرورت حمایت دولت از این حوزه گفت: لازم است دولت اطلاعات لازم را از طریق کنسولگری و بازرگانان ما در خارج از کشور در اختیار انجمن اتحادیه پیمانکاران و مهندسان مشاور قرار دهد تا از ضوابط، مقررات و پروژه های مربوطه اطلاع کسب شود که البته این امور از طریق اتاق بازرگانی پیگیری می شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان در رابطه با کمیسیون خدمات فنی- مهندسی اتاق زنجان گفت: چندین جلسه در اتاق تشکیل شده است که البته به این معنا نیست که  ما می توانیم در زمان کوتاهی صدور خدمات فنی- مهندسی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این جلسات به شرکت های مربوطه اطلاعات لازم در خصوص چگونگی فعالیت در محدوده هایی فراتر از استان زنجان داده می شود، البته باید گفت که هنوز زیرساخت مهیا نیست.

ضرغام گفت: لازم است که که در پروژه های راه سازی در کشورهای منطقه ورود پیدا کنیم و برتری تکنولوژیک خود را نسبت به آن کشورها نشان دهیم.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید