ایران و کره جنوبی پیمان دریایی امضا کردند | اتاق خبر
کد خبر: 322875
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 18:21
دولت کره جنوبی اعلام کرد، ایران و کره جنوبی پیمان های دریایی ای را در زمینه کشتیرانی و شیلات امضا کرده اند که راه را برای حضور گسترده تر شرکت های کره ای در بازار ایران هموار می کند.

اتاق خبر: دولت کره جنوبی اعلام کرد، ایران و کره جنوبی پیمان های دریایی ای را در زمینه کشتیرانی و شیلات امضا کرده اند که راه را برای حضور گسترده تر شرکت های کره ای در بازار ایران هموار می کند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ بر اساس اعلام وزارت اقیانوس ها و شیلات کره، این تفاهمات به کشتی های دو کشور اجازه می دهد که آزادانه از آب های یکدیگر عبور کنند و در صورت بروز وضعیت های اضطراری حمایت های یکسانی را دریافت نمایند.

تهران و سئول در سال 1998 نیز پیمان مشابهی را امضا کرده بودند، اما این پیمان هیچگاه اجرایی نشده بود.

صادرات محصولات شیلاتی کره جنوبی به ایران در سال گذشته میلادی به 21 میلیون دلار رسید که تنها یک درصد مجموع صادرات شیلاتی این کشور را تشکیل می داد.

با لغو تحریم های غرب علیه ایران، ناظران صنایع دریایی انتظار دارند ایران برای توسعه منابع طبیعی خود، پروژه های دریایی ای را به اجرا بگذارد.

موسسه رجیستر آو شیپینگ کره، که یک موسسه غیرانتفاعی طبقه بندی کشتی هاست با همتای ایرانی اش توافق کرده که یک سرمایه گذاری مشترک به منظور توسعه پروژه های احداث و مهندسی انجام دهند.

این وزارت خانه همچنین گفته، سرمایه گذاری مشترک مذکور به شرکت های کره ای اجازه خواهد داد تا به شکلی آسان تر در بازار ایران نفوذ کنند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید