مسابقه قرآنی جامعه کار و تلاش شعار نظم و انضباط را تحقق می بخشد | اتاق خبر
کد خبر: 323126
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 19:20
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» یکی از شعارهای اصلی قرآن کریم را که حاکمیت نظم و انضباط در کار است، محقق خواهد کرد.

اتاق خبر: محمود احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی درباره اهمیت و تأثیر برگزاری دهمین دوره مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» بر انس گرفتن جامعه کارگری با قرآن کریم گفت: جامعه کار و تلاش به ویژه در استان خراسان رضوی قشری هستند که بیشترین انس را با قرآن دارند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با اشاره به این که مشهد به‌دلیل همجواری با بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) بهترین مکان برای برگزاری یک مسابقه قرآنی است، افزود: انتخاب مشهد به‌دلیل دربرگرفتن بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) بهترین منطقه برای برگزاری مسابقه‌ای قرآنی برای قشر زحمت‌کش کارگر است؛ ضمن این که مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی در سال 2017 انتخاب شده است.

احمدی درباره راهکارهای برگزاری بهتر این مسابقه ادامه داد: به نظر من اگر بتوان این مسابقه را در گستره جغرافیایی وسیع‌تری برگزار کرد، نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود؛ از این نظر که اجرای این رویداد فرهنگی و دینی به‌گونه‌ای پیش برود و مدیریت شود که قاریانی از استان های مختلف کشور در آن شرکت داشته باشند تا گذشته از این که نفرات برگزیده معرفی و استعدادها شناسایی می شوند، یک پیام فرهنگی هم منتقل شود.

وی به پیشبرد امور تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی در استان خراسان رضوی برای برگزاری بهتر مسابقه قرآنی جامعه کارگری اشاره و درباره نسبت میان ترویج فرهنگ قرآنی و نیروی کار و تولید در کشور بیان کرد: ما اعتقاد داریم که باید به سمت کار شایسته در کشور رفت و کار شایسته در گروی افزایش بهره وری محقق می شود. اگر نیروی کار در کشور انس و الفت قوی و ارتباط معنوی جدی با قرآن کریم داشته باشد، تأثیر این انس را در پیشرفت اقتصادی و ارتقای کیفی تولید خواهیم دید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین عنوان کرد: به نظرم این مسابقه قرآنی یکی از شعارهای اصلی قرآن کریم که حاکمیت نظم و انضباط در کار است را نیز محقق خواهد کرد؛ ضمن این که برخی از قواعد و اصول قرائت و ترتیل نیز در جریان برگزاری این مسابقه مورد تأکید قرار می گیرد و امیدواریم این مسابقه الگویی برای رویدادهای مشابه در سال های آینده باشد.

وی در پاسخ به این که آیا مسابقه «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» در سال های آینده به رویدادی بین المللی تبدیل خواهد شد یا نه، بیان کرد: امیدواریم با بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف این مسابقه در جریان برگزاری در آینده‌ای نزدیک به یک رویداد بین المللی تبدیل شود.

احمدی با اشاره به استقبال گسترده قاریان ممتاز کشور برای شرکت در مسابقه قرآنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شرکت 430 قاری کشور در دهمین مسابقه «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» به نظرم اتفاق خجسته‌ای است که باید آن را با همین قوت ادامه داد.

دهمین دوره مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» به همت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 18تا 21اسفندماه سالجاری در مشهد مقدس برگزار می شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید