مبلغان دین نباید تابلو احزاب سیاسی باشند | اتاق خبر
کد خبر: 323187
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 13:19
قرائتی:
ایرنا نوشت؛ رئیس ستاد اقامه نماز گفت: روحانیان و مبلغان معارف دینی نباید تابلو و نمودار احزاب و خط های سیاسی مختلف باشند.

اتاق خبر - حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره خاطره نگاری اشراق در سالن همایش های غدیر قم گفت: روحانیان در ایام تبلیغ به دور از رنگ های سیاسی باید با فتنه ها مبارزه کرده و وحدت آفرین باشند.


وی با اشاره به اینکه روحانیان در زمان تبلیغ پاسخگوی سوالات گوناگون مردم در زمینه های مختلف هستند افزود: مبلغان در زمان راهنمایی مردم به سمت حقیقت باید مراقب باشند وارد فضاهای سیاسی نشوند.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به تازگی پایان یافته است، ممکن است عده ای به دنبال بهره گیری سیاسی از این فضاها باشند و بخواهند مبلغان را از هدف اصلی خود که تبلیغ معارف دینی است دور کنند.


حجت الاسلام قرائتی بیان کرد: روحانیان و مبلغان با حفظ نگاه فراجناحی نباید گرایش های سیاسی خود را وارد عرصه تبلیغ کنند و مورد استفاده خط های مختلف سیاسی قرار گیرند.


رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه طرفداری از یک جریان سیاسی خاص شایسته مبلغان نیست گفت: روحانیانی که در امر تبلیغ تلاش می کنند باید به دور از هرگونه تفرقه، عامل وحدت باشند.


انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه جاری برگزار شد. قرائتی همچنین گفت: تعطیلات عید نوروز به دلیل رونق دید و بازدیدهای خانوادگی فرصت بسیار مناسبی برای تبلیغ معارف و ارزش های دینی است.


وی با اشاره به فضای شادی موجود در عید نوروز افزود: مبلغان در این ایام با بیان قصه های شاد و کوتاه می توانند مجالس دید و بازدید را به عرصه تبلیغ تبدیل کنند.


رئیس ستاد اقامه نماز ادامه داد: در دید و بازدیدهای ایام نوروز امکان گفت و گوی چهره به چهره میان افراد فراهم می شود که تاثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به ارتباطات مجازی دارد و همین مساله نشان دهنده ظرفیت این ایام برای تبلیغ معارف دینی است.


آیین اختتامیه نخستین جشنواره خاطره نگاری اشراق ویژه مبلغان حوزه های علمیه با حضور عالمان و استادان برجسته حوزه، نویسندگان و منتقدان ادبی و روحانیان مبلغ، شامگاه چهارشنبه در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
410 اثر در حوزه سفرنامه، روزنوشت و یادداشت های کوتاه، بلند و نیمه بلند به نخستین جشنواره خاطره نگاری اشراق ارسال شده است که از این تعداد 70 اثر به مرحله نهایی راه یافت و در نهایت 18 اثر برگزیده و شایسته تقدیر شد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید