تصمیم قاطع شبکه اچ‌بی‌او درباره فصل ششم «بازی تاج و تخت» | اتاق خبر
کد خبر: 323198
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 01:23
برای نخستین بار از زمان آغاز سریال «بازی تاج و تخت» در سال 2011، پیش از آغاز فصل ششم نسخه‌ای از سریال برای منتقدان و روزنامه‌نگاران ارسال نخواهد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرآنلاین، مایکل لومباردو مدیر برنامه‌ریزی شبکه اچ‌بی‌او در تائید این خبر گفت : «هیچ خبرگزاری در سرتاسر جهان کپی این سریال را پیش از نمایش فصل ششم دریافت نخواهد کرد.»

انتشار پیش از موعد چهار قسمت نخست فصل پنجم سریال در سال گذشته یکی از دلایل اصلی این اقدام شبکه اچ‌بی‌او است. با انتشار رفتن چهار قسمت اول فصل پنجم و لو رفتن بسیاری از اتفاقات کلیدی سریال، مسئولان اچ‌بی‌او ارسال فیزیکی دی‌وی‌دی برای منتقدان و روزنامه‌نگاران را کاملا متوقف کردند و به جای آن یک سایت برای این کار در نظر گرفتند که کاربران پیش از دیدن سریال باید مراحل احراز هویت پیشرفته‌ای پشت سربگذارند.

در حقیقت یکی دیگر از دلایل احتیاط بیش از حد اچ‌بی‌او برای جلوگیری از لو رفتن سریال را می‌توان، تاخیر انتشار کتاب جدید جرج‌ آر.آر مارتین نویسنده و خالق داستان‌های «ترانه یخ و آتش» دانست. مارتین ماه ژانویه اعلام کرد که ششمین کتاب با عنوان «بادهای زمستان» تا پیش از نمایش فصل ششم سریال منتشر نخواهد شد. به این ترتیب داستان سریال از کتا‌ب‌های مارتین پیشی می‌گیرد، و از این روی سازندگان سریال با تمام قوا سعی می‌کنند که اسراری همانند سرنوشت جان اسنو را تا زمان پخش سریال سربسته نگاه دارند.

به گفته لومباردو، این تصمیم با حمایت قاطع دیوید بنیاف و دی‌.بی وایس سازندگان سریال «بازی تاج و تخت» گرفته شده است.

او با اشاره به این که روزنامه‌نگاران و منتقدان آن‌ها درک می‌کنند در ادامه گفت :«وقتی شما نسخه‌ای از سریال را در اختیار دارید، همیشه این احتمال وجود دارد که یک دوست از شما تقاضا کند که سریال را به او هم نشان دهید، و ممکن است اتفاقات مختلف دیگری بیافتد.»

منبع : هالیوودریپورتر / 2 مارس

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید