سامسونگ از یک SSD با ظرفیت 15 ترابایت پرده برداشت | اتاق خبر
کد خبر: 323367
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 18:48
با بزرگترین درایو جامد دنیا آشنا شوید! سامسونگ PM1633a در حدود ۱۵/۳۶ ترابایت حافظه ذخیره سازی را به کاربر ارایه می‌کند که مسلما با این حجم انبوه میزان ذخیره سازی اطلاعات، به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بسیاری از شرکت‌ها و افراد مبدل خواهد شد.

اتاق خبر - این درایو جدید بر اساس ظاهر سری (SCSI (SAS با سرعت ۱۲ گیگابایت بر ثانیه ایجاد شده و از واحدهای کنترلی پیشرفته و حافظه رم پردازشی تا ۱۶ گیگابایت، پشتیبانی می‌کند. سامسونگ تمامی این مشخصات را در قطعه‌ای به اندازه ۲/۵ اینچ جای داده که بسیار جالب توجه است.

در ادامه توضیح این غول کره‌ای در مورد روش هیجان انگیز ساخت درایو مورد اشاره با استفاده از نسل سوم چیپ‌های حافظه‌ای V-NAND را با هم می‌خوانیم:

این SSD با ترکیب چیپ‌های حافظه‌ای ۵۱۲ و ۲۵۶ گیگابایتی V-NANd سامسونگ تولید شده است. چیپ‌های ۲۵۶ گیگابایتی در ۱۶ لایه انباشته بر روی هم بوده و در کنار آن یک پکیج ۵۱۲ گیگابایتی و ۳۲ پکیچ فلش NAND قرار گرفته‌اند که جمعا درایو ۱۵/۳۶ ترابایتی مورد اشاره را ایجاد می‌کنند. نسل سوم تکنولوژی ۲۵۶ گیگابایتی V-NAND سامسونگ که به صورت ۴۸ لایه انباشه بر روی‌ هم است، PM1633a نام دارد و سرعت و کارایی بسیار بالایی را نسبت به نسل پیشین خود یعنی PM1633 اریئه می‌کند. نسل قبلی (دوم) این درایو نیز ۳۲ لایه‌ای بوده و از حافظه‌های ۱۲۸ گیگابایتی V-NAND تولید شده بود.

شرکت مورد بحث همچنین بر این باور است که می‌تواند سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را تا ۲۰۰ هزار و ۳۲ هزار IOPS افزایش دهد که با این حساب می‌توان سرعت خواند و نوشتن داده‌ها را تا ۱۲۰۰ مگابایت بر ثانیه پیش‌بینی کرد.

نسل جدید تکنولوژی چیپست‌های V-NAND فقط به صورت ۱۵/۳۶ گیگابایت در دسترس نخواهد بود. بلکه شرکت‌ها و صاحبان مشاغل می‌تواند بر حسب نیاز خود مدل‌های کوچک‌تر آن را که در سال میلادی جاری عرضه خواهد شد، سفارش دهند. رنج مدل‌های کوچک‌تر این SSD فوق‌العاده ۷/۶۸ ترابایتی، ۳/۸۴ ترابایتی و ۹۶۰ گیگابایتی است و در نهایت یک مدل ۴۸۰ گیگابایتی نیز در دسترس عموم خواهد بود.

سامسونگ هنوز تا به این لحظه هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت مدل ۱۵/۳۶ ترابایتی این هارد درایو SSD منتشر نکرده ولی انتظار می‌رود قیمت آن چند هزار دلار تعیین شود.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید