تور وزیر آلمانی برای میانجی گری میان تهران و ریاض | اتاق خبر
کد خبر: 323398
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 22:40
ایرنا نوشت: وزارت خارجه آلمان از سفر دو روزه فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه این کشور در روز یکشنبه آینده به امارات و عمان با هدف کاهش تنش میان ایران و عربستان خبر داد.

اتاق خبر - ساسون شبلی معاون سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز (جمعه) به خبرنگار ایرنا گفت: اشتاین مایر در دیدار با یوسف بن علوی همتای عمانی خود موضوع کاهش تنش لفظی میان ایران و عربستان را مطرح خواهد کرد.

وی در ادامه توضیحات خود گفت: سعی ما همیشه بر این بوده که تنش بین ایران و عربستان باعث ایجاد بن بست در مذاکرات سوریه نشود و این مشکل تاکنون به وجود نیامده است.

به گفته او، در مذاکرات صلح سوریه و نیز توافق اخیر در زمینه آتش بس هر دو طرف نقش سازنده ای ایفا کرده و وعده داده اند که در آینده نیز در این خصوص همکاری خواهند کرد.

این مقام آلمانی افزود: ایران همچنین بر سر میز مذاکرات حضور داشته و ما تاکنون هیچ مورد منفی در رابطه با روند حل پرونده سوریه از جانب ایران مشاهده نکرده ایم.

شبلی همچنین تصریح کرد که در دیدار وزیر خارجه آلمان با مقام های امارات و عمان کاهش تنش در لیبی، سوریه و یمن نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در فوریه گذشته (بهمن/اسفند) نشست گروه تماس سوریه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به ابتکار آلمان برگزار شد و مقدمات آتش بس در سوریه مورد توافق شرکت کنندگان قرار گرفت.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید