در دیدار ولیعهد عربستان و نخست وزیر فرانسه چه گذشت؟ | اتاق خبر
کد خبر: 323489
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 16:20
ایسنا نوشت: ولیعهد عربستان در سفر به فرانسه با رئیس‌جمهور این کشور دیدار و درباره مسائل منطقه و روابط دوجانبه بحث و گفتگو کرد.

اتاق خبر - به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، محمد بن نایف، ولیعهد عربستان در سفر به فرانسه با فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور این کشور و مانوئل والس، نخست وزیر دیدار کرد.

وی در دیدار با مقامات فرانسه درباره راه‌های تحکیم روابط دوجانبه و همکاری سیاسی و امنیتی میان دو کشور بحث و گفتگو کرد. پرونده مبارزه با تروریسم و جنگ سوریه نیز یکی از محورهای مذاکرات وی با مقامات فرانسه بود.

دو طرف تصمیم گرفتند پرونده‌هایی را که با آن توافق شده به کمیته دوجانبه مشترک برای پیگیری ارجاع دهند. در همین راستا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان درباره نتایج سفر ولیعهد این کشور به فرانسه گفت: مواضع ریاض و پاریس درباره توافق صلح دائم در سوریه بدون بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور مطابق است.

وی افزود: سفر ولیعهد به فرانسه موفق بود و توافق زیادی در دیدگاه‌های دو طرف درباره مسائل خاورمیانه وجود دارد. وی بر تطابق دیدگاه‌های فرانسه و عربستان درباره مسائل سوریه و عراق و همچنین "مداخله ایران در امور منطقه" و پرونده‌های یمن و لیبی و مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید