دعوت خودروسازان برای شراکت در خدمات نقشه | اتاق خبر
کد خبر: 323544
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 20:45
خودروسازان لوکس آلمانی سرگرم مذاکره با شرکای احتمالی برای شرکت نقشه HERE هستند.

اتاق خبر: شرکتهای آئودی، ب ام و و مرسدس بنز سال گذشته با هدف سبقت گرفتن از رقبایشان در عرصه فناوری، به اتفاق یکدیگر سرویس نقشه HERE نوکیا را که برای خودروهای خودران آتی کلیدی به شمار می‌رود، خریداری کردند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ روپرت استادلر، مدیرعامل آئودی به خبرنگاران گفت مذاکرات زیادی در حال حاضر در جریان است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل آئودی عنوان کرد: این خودروسازان از حضور شرکا و رقیبا برای استفاده مشترک از این پلتفرم استقبال می‌کنند.

خودروسازان مایلند به فراهم کننده خدمات تبدیل شوند تا به این ترتیب روابطشان را با مشتریانشان حفظ کنند و مانع از این شوند که غول‌های فناوری مانند گوگل و اپل کنترل سیستم‌های اطلاعات سرگرمی خودروهای آینده را در دست گیرند. از سوی دیگر این خودروسازان امیدوارند با استفاده سرنشینان خودرو از خدمات مختلف مبتنی بر مکان مانند پیدا کردن رستوران یا پارکینگ، رزرو هتل و خدمات دیگر، یک منبع درآمد جدید پیدا کنند.

سرویس‌های نقشه دیجیتالی در مقایسه با مدل قدیمی که نقشه ثابتی از راه را فراهم و در سیستم ناوبری خودرو ذخیره می‌کرد، تحول اساسی یافته اند و با ارائه اطلاعات لحظه ای درباره جاده و ترافیک پویایی بیشتری پیدا کرده اند.

سیستم‌های نقشه هوشمند به خودروهای خودران متصل به شبکه‌های بی سیم کمک می‌کنند وظایفی مانند تغییر مسیر حرکت در صورت وجود ترافیک یا وقوع تصادف در جاده پیش رو را انجام دهند. چنین سیستم‌های نقشه ای در آینده در تشخیص تصادف و سایر امکانات خودروهای متصل نقش خواهند داشت.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید