اعلام آمادگی برای الحاق به زنجیره اعتبارسنجی | اتاق خبر
کد خبر: 323609
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 01:26
مساله پیوستن اتاق تهران به زنجیره اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا با دیدار رییس اتاق تهران و رییس کمیته اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا فدراسیون گمرکات جهانی وارد مرحله تازه‌ای شد.

اتاق خبر: مساله پیوستن اتاق تهران به زنجیره اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا با دیدار رییس اتاق تهران و رییس کمیته اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا فدراسیون گمرکات جهانی وارد مرحله تازه‌ای شد. در حالی که اتاق تهران سعی دارد با به‌روزرسانی خدمات خود اعضا و پیگیری موانع موجود در فضای کسب‌وکار هرچه بیشتر این فضا را تسهیل کند، اخیراً و در حاشیه سفر هیات تجاری اتاق تهران به آلمان، مسعود خوانساری و مارتین وندر وید در برلین با یکدیگر ملاقات کردند تا زمینه‌های مساعد برای همکاری بین اتاق بازرگانی تهران و گمرکات جهانی را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دهند.

بنا بر این گزارش به نقل از اتاق تهران، مقدمات برگزاری این دیدار از چند ماه قبل و از طریق پیگیری‌های واحد گواهی مبدا اتاق تهران برنامه‌ریزی شده بود تا در برلین نشستی رو در رو، در خصوص آمادگی اتاق تهران برای الحاق به زنجیره اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا، مذاکراتی اولیه صورت گیرد.
در این نشست مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران، با اعلام آمادگی این اتاق برای الحاق به زنجیره اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا، از برگزاری جلسات مشترک میان اتاق تهران و کمیته¬های مرتبط در اتاق بازرگانی بین¬الملل استقبال کرد. در این جلسه در خصوص چک لیست تهیه شده از اقدامات لازم‌الاجرا توسط اتاق تهران به منظور الحاق به زنجیره اعتبارسنجی، تبادل نظر و مقرر شد تا نمایندگان هر دو طرف در اوایل سال آتی در رابطه با نهایی کردن مدارک و مستندات موجود و رفع نقایص آن جلسات مشترکی را برگزار کنند.
مارتین وندر وید، مشاور سیاست¬گذاری صادرات و گواهی مبدا اتاق بازرگانی هلند و رییس کمیته اعتبارسنجی صدورگواهی مبدا فدراسیون گمرکات جهانی ضمن تشریح مزایای عضویت در زنجیره اعتبارسنجی و استقبال از تصمیم اتاق تهران به ¬منظور الحاق به این زنجیره، از آمادگی نسبی خود در مستندسازی و تهیه چک لیست موردنیاز خبر داد. وی خاطرنشان کرد که طی هماهنگی-های لازم با کمیته¬های مرتبط با این موضوع، در اسرع وقت نسبت به برگزاری جلسه مشترک با اتاق تهران و بررسی رویه صدور گواهی مبدا در این اتاق بازرگانی اقدام جدی صورت خواهد گرفت. وی همچنین تصریح کرد که در حال حاضر 8 اتاق بازرگانی بلژیک، فرانسه، هلند، کره‌جنوبی، چین، امارات متحده عربی، سوئد و انگلستان در زنجیره اعتبارسنجی صدور گواهی مبدا عضویت دارند و اضافه شدن اتاق تهران می‌تواند خبر خوبی برای این مجموعه باشد.
پیش از این نیز اتاق تهران، در راستای بهبود خدمت‌رسانی به اعضا، تمامی فرآیندهای صدور گواهی مبدا را از طریق سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند ارائه کرده بود. اتاق تهران، به منظور تحقق پیش‌نیازهای لازم ابلاغ شده از سوی اتاق بازرگانی بین‌الملل (ICC) در خصوص اخذ تاییدیه‌های موردنیاز در صدور، رهگیری الکترونیکی فرآیندهای گواهی مبدا و حذف اسناد فیزیکی، از ابتدای خرداد ما 1394 صرفاً درخواست صدور گواهی مبدا را از طریق سامانه هوشمند می‌پذیرد و تمام روند آن نیز از همین طریق قابل پیگیری است.94109
نظرات
ADS
ADS
پربازدید