عادی شدن روابط تجاری با ایران یک روزه نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 323868
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 10:32
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امیدواریم رشد بخش صنعت در سالجاری مثبت باشد، گفت: برخی‌ها فکر می‌کنند با اعلام اجرای برجام باید همه موارد به حالت عادی برگردد در حالی که یک روزه این امر امکانپذیر نیست.

اتاق خبر: محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه دومین همایش تجاری بانکی ایران و اروپا در پاسخ به این سوال که رشد صنعت در سالجاری چگونه بوده است، اظهار داشت: قیمـت‌های جهانی و همچنین رکود نسبی که در سطح بین‌الملل و بازارهای ایران به وجود آمده و از طرفی کاهش قیمت نفت باعث شد روند رشد بخش صنعت کمتر شود.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: امیدواریم همانطور که در بخش صادرات شاهد رشد 5 درصدی بودیم در کل بخش صنعت و معدن هم امیدواریم رشد مثبت باشد ولی احتمالا کمتر از سال گذشته خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه روابط بانکی ایران و دنیا برقرار نشده است، گفت: بعد از توافق برجام اتحادیه اروپا و امریکا دستورالعمل‌ها را صادر کردند و محدودیت‌ها برداشته شده است.

نعمت‌زاده ادامه داد: بانک صنعت و معدن اولین بانکی بود که در روز بعد از اجرای برجام توانست تعدادی ال‌سی را مستقیما بازکند و امروز 20 بانک در این حوزه فعال شده‌اند و امیدواریم بانکها یکی پس ازدیگری در این بخش فعال شوند.

وی تصریح کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند همین که اعلام شد باید همه چیز به حالت عادی برگردد در حالی که خراب کردن سالها طول کشید و قطعا درست کردن یک روزه انجام نمی‌شود و موانعی در این خصوص وجود ندارد.

عضو کابینه دولت یازدهم تاکید کرد: بانکها و دستگاه‌ها باید ضوابط را مشخص کنند زیرا بخش اعظمی از رویه‌ها در نظام بانکی و نرم‌افزارها و شبکه‌های ارتباطی تغییر کرده و باید بانکها با هم تفاهم کنند تا مشکلات حل شود.

نعمت‌زاده گفت: خوشبختانه در بحث سرمایه‌گذاری خارجی در طی دو ماه گذشته حداقل 10 مورد به قرارداد نهایی منجر شده و ده‌ها مورد دیگر در حال مذاکره است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید