معرفی عجیب ترین خودرو های دنیا | اتاق خبر
کد خبر: 324369
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 11:09
اتاق خبر گزارش می دهد

اتاق خبر- در طول تاریخ خودرو های بسیاری به بازار عرضه شده اند. برخی از این خودرو ها بسیار محبوب و برخی دیگز منفور در میان مشتریان بوده اند. با این حال گاهی طراحان تلاش داشته اند که مرز های خلاقیت را پشت سر بگذارند و وسایل نقلیه جالبی را طراحی و علیرغم کاربردی نبودن آن به معرض نمایش بگذارند. با هم نگاهی به برخی از خودرو ها می کنیم:

Dymaxion Car

دایمکشن خودرو سه چرخ، با 11 صندلی برای مسافران توسط باکمینستر فولر در سال 1933 ساخته شده بود و نام آن ترکیبی از کلمات "پویا" و "حداکثر" بود. این خودرو با سه چرخی که داشت به نظر برای سرعت های بالا مناسب به نظر می رسید و به دلیل شکل خاص بال های آن در هوا شناور می ماند. اما این خودرو از نظر عملی ناموفق و کنترل ان بسیار مشکل می نمود و حتی در صورت باز نشدن باله ها، خودرو حالت نامتعادلی روی زمین داشت.

نکته جالب اصرار سازندگان این خودرو برای جذب سرمایه برای تولید انبوه این خودرو بود اما زمانی که خودروی مورد آزمایش، تصادف مرگباری داشت تولید کنندگان آن از ساخت این خودرو منصرف شدند.

 

The Pininfarina X

The Pininfarina X یکی از اولین اتومبیل آیرودینامیکی ساخته شده بود. این خودرو بر روی یک شاسی فیات PF-X 1100 ساخته شده بود و دارای یک چرخ در جلو، یکی در عقب و دو چرخ در وسط بدنه بود. سرعت این خودرو به طور متوسط 145 کیلومتر در ساعت بود. با این حال علیرغم اینکه تلاش بسیاری برای جذب خودروسازان برای سرمایه گذاری برای این خودرو شد اما کسی حاضر به سرمایه گذاری برای این خودرو نشد.

 


OctoAuto
OctoAuto توسط میلتون ریوز در سال 1911 ساخته شد و دارای هشت چرخ در جلو و عقب بود. این خودرو، خودرویی عادی بود که توسط ریوز با اضافه کردن چرخ تبدیل به خودرویی خاص شده بود. علت این کار ریوز این بود که این اعتقاد داشت با این کار کنترل خودرو کار ساده تر ی برای راننده می شود.

ریوز علیرغم اینکه این خودرو نتوانست نظر سرمایه گذاران را جذب کند ناامید نشد. وی 2 چرخ عقب را حذف کرد تا خودرو با 4 چرخ در جلو و 2 چرخ در عقب عرضه شود اما این تغییر هم نتوانست توجه سرمایه گذاران را برای تولید انبوه جذب کند و بعدها از سوی مجله تایم به عنوان یکی از 50 خودروی بد تاریخ معرفی شد.


Tucker Car

این خودرو به نام تاکر تورپیدو نیز شناخته می شود. تاکر تورپیدو بعد از جنگ جهانی دوم و توسط یک پلیس سابق به نام پرستون تاکر که وارد عرصه طراحی خودرو شده بود ساخته شد. این خودرو قابلیت هایی مانند شیشه جلویی که در هنگام تصادف بدون خرد شدن از قاب خارج می شد و چراغ جلویی سومی که با گردش خودرو به هر جهت، نور خود را به همان سمت تغییر مسیر می داد داشت که این خودرو را در دوران خود جالب کرده بود.

با این حال خودروی تاکر بعد از اینکه 51 عدد از آن ساخته شد متوقف شد. علت این امر نبود سرمایه کافی بود و تاکر تصمیم گرفت که سهام شرکتش را در بورس به فروش برساند اما به اندازه کافی پول برای ادامه تولید خودرو به دست نیاورد و تصمیم به فروش لوازم جانبی برای خودروی کامل نشده خود گرفت.
در پایان وی به دلیل شکایت خود به اتهام کلاهبرداری به دادگاه فراخوانده شد. عمده ترین دلیل برای دادگاهی کردن تاکر کیفیت پایین خودروی ساخت وی بود. اگر چه تاکر و شرکای خود را بعد بیگناه شناخته شدند، اما برای برای نجات خودرو و شرکتش خیلی دیر شده بود.

 

Schilovski Gyrocar
Schilovski Gyrocar خودرویی با شش صندلی و دو چرخ در جلو و عقب خود بود و از این حیث شبیه به موتور سیکلت شده بود. این خودرو در سال 1911 تولیدشد.در این خودرو که به نام ژیروکارمعروف شده بود، شش صندلی در سه ردیف دوتایی قرار داده شده بودند و موتورخودرو قدرتی بین 16 تا 20 اسب بخار داشت.

این خودرو قادر به حفظ تعادل خود بر روی دو چرخ خود بود و در هنگام دورزدن، یا سوار و پیاده شدن مسافران کج نمی شد. علت این کار مجهز بودن این خودرو به دو عدد ژیروسکوپ بود که کار حفط تعادل خودرو را بر عهده داشتند.
این خودرو هیچگاه به طورانبوه تولید نشد. ژیروسکوپ در برخی از خودروهای کوچک به کار گرفته شد اما هرگز به طور از این فناوری استفاده نشد. علت این کار هزینه بالا ساخت و نگه داری این وسیله در خودرو بود

94105 ت

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید