تکمیل سامانه نظارت آنلاین بیمه ها در سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 324430
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 00:11
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی گفت:تکمیل سامانه قوانین و آئین نامه ها، سامانه دریافت بر خط اطلاعات رشته ثالث و حوادث سرنشین و اعمال شاخص های نظارت بصورت آنلاین در سال ۹۵ انجام می شود.

اتاق خبر: سید قاسم نعمتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقداماتی که برای راه اندازی سامانه سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) صورت گرفته است، گفت: با توجه به ارتباط گسترده و لزوم تبادل اطاعات بین بیمه مرکزی و شرکت های بیمه و سایر دستگاه های ذی ربط مانند ناجا و ثبت احوال این سامانه در مرحله اول راه اندازی شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی با بیان اینکه با تمام شرکت های بیمه در یک فضای اختصاصی مراوده داریم، افزود: مرکز داده سنهاب نیمه دوم سال آینده قابل بهره برداری است.

وی انجام تکالیف قانونی برای تهیه سامانه جامع نظارتی، سهولت دسترسی به آمار و اطلاعات عملکردی بیمه ها به مظنور اشراف اطلاعاتی بیمه، امکان ارائه سرویس های ارزش افزوده به بیمه گذاران و غیره را از اهداف این سامانه بر شمرد و اظهارداشت: تمرکز اطلاعات مهم و اساسی صنعت بیمه در بیمه مرکزی و ارائه گزارش ها و داده های مورد نیاز به وزارت اقتصاد نیز از این طریق انجام می شود.

نعمتی با بیان اینکه تغذیه اطلاعاتی سامانه یکپارچه اطلاعات اقتصادی کشور با داده های صنعت بیمه صورت می گیرد، افزود: یکپارچه سازی و تسهیل تبادل اطلاعات از طریق اتصال به سامانه های ارتباطی دستگاه های مرتبط انجام می شود.

وی بر تاکید رئیس کل بیمه مرکزی به اینکه سامانه به سمت نظارتی شدن توسط بیمه مرکزی باید سوق یابد، اشاره و عنوان کرد: برای طراحی سامانه های نظارتی شاخص های نظارتی مبتنی بر قوانین و مقررات احصا شده است.

این مقام مسئول در صنعت بیمه کشور بر اینکه تمامی شرکت های بیمه باید صورت های مالی خود را در این سامانه ثبت کنند، تاکید و بیان کرد: تکمیل سامانه قوانین و آئین نامه ها، سامانه دریافت بر خط اطلاعات رشته ثالث و حوادث سرنشین و اعمال شاخص های نظارت بصورت آنلاین در سال 95 انجام خواهد شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی اعلام کرد: محل وقوع اقدامات خارج از ضوابط توسط سامانه شناسایی و جلوی اینگونه اقدامات گرفته می شود. سیستم شکایات نیز در این سامانه ساماندهی شده است و شرکت های بیمه موظف هستند که طی 15 روز به شکایات رسیدگی کنند، درغیراینصورت سامانه این موضوع را مشخص خواهد کرد.

وی افزود: متوسط رسیدگی به شکایات، مدت زمان، نسبت شکایات، اینکه شکایات از کدام حوزه ها بیشتر است و سایر موارد در این سامانه مشخص شده است. همچنین وضعیت صلاحیت مدیران بیمه در این سامانه وجود دارد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید