اگر تست موشکی ایران تائید شود، مساله را با شورای امنیت درمیان می‌گذاریم | اتاق خبر
کد خبر: 324494
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 13:47
مقام آمریکایی:
یک مقام آمریکایی می‌گوید که اگر تست موشکی ایران تائید شود، واشنگتن این مساله را با شورای امنیت سازمان ملل در میان خواهد گذاشت و به این شورا برای پاسخ مقتضی به ایران فشار وارد خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز در خبری فوری به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که اگر تست موشکی ایران تائید شود، واشنگتن این مساله را با شورای امنیت سازمان ملل در میان خواهد گذاشت و به این شورا برای پاسخ مقتضی به ایران فشار وارد خواهد کرد.

این مقام آمریکایی که نامی از وی برده نشده تصریح کرده است که پرتاب موشک‌های ایرانی نقض برجام نیست اما در تعارض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

پیش از این نیز آمریکا به بهانه تست موشک بالستک عماد تحریم‌هایی را بر ضد ایران وضع کرده بود. در تاریخ 27 دی‌ماه 94، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از افزودن نام شرکت‌ها و افراد جدید به فهرست تحریم‌های ایران به واسطه ارتباط با برنامه موشکی ایران خبر داد. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا عنوان شده بود که این یازده افراد و شرکت‌ها به دلیل «ایفای نقش در انجام خرید به نمایندگی از برنامه موشک‌های بالستیک ایران» در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. 

در صورتی که ایران یک بار دیگر به‌خاطر پرتاب‌های موشکی تحریم شود، این دومین دور از تحریم‌های موشکی آمریکا بر ضد ایران پس از برجام خواهد بود.

امروز، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در مرحله نهایی رزمایش اقتدار ولایت، برگزاری این رزمایش و شلیک موشک‌های بالستیک از نقاط مختلف جغرافیای ایران اسلامی را پاسخی قاطع به یاوه‌گویی‌های دشمنان در اعمال تحریم‌های موشکی عنوان و تصریح کرد: با شلیک این موشکها گوشه‌ای از عملیاتی بودن سیلوهای موشکی سپاه که در سراسر کشور گسترش یافته‌اند به نمایش درآمد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید