همه توانمندی‌ها و هنرنمایی‌های ما باید در جهت اعتلای پرچم اسلام و انقلاب به کار گرفته شود | اتاق خبر
کد خبر: 324628
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 17:25
نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه شهرکرد گفت : : اگر توانمندی و استعداد بیان فصیح برای خاطره‌گویی، سرودن شعر و أمربه معروف و نهی از منکر در وجودمان نفهته است،همه را باید در جهت برافراشته و پُر رَه‌رو نگه داشته پرچم اسلام و انقلاب اسلامی به کار بگیریم.

اتاق خبر - حجت الاسلام نکونام در ئين اختتامیه جشنواره شعر و خاطره نماز شهدا برگزاری این گونه برنامه‌ها را اقدامی ارزشمند، مفید و پرمحتوا خواند و افزود : اعتقاد و باور من و شما قطعاً این است که حضوردر این برنامه‌ها و شنیدن خاطرات دفاع مقدس و اشعار زیبا از آن دوران که ارتباط دهنده بین نماز و دفاع مقدس هستند و از عمق جان و دل پدران شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس برخواسته، نه تنها به هیچ عنوان اتلاف وقت نیست، بلکه به معنای واقعی کلمه «عبادت و حسنه» است.

امام جمعه شهرکرد شرط پذیرفته شدن این عبادت به درگاه الهی و سعادتمند شدن در دنیا و آخرت را درگرو ادامه‌دادن و برافراشته نگه‌داشتن پرچم اسلام و انقلاب دانست و تاکیدکرد: دشمنان و منافقان مدام و مستمر در تلاش هستند که پرچم اسلام و انقلاب را از میان بردارند؛ بنابراین ما باید با شهدا عهد و پیمان ببندیم که این پرچم همیشه برافراشته بماند و اجازه ندهیم که دشمن لحظه در راه و پرچم انقلاب خدشه‌ای وارد کند.

حجت الاسلام‌والمسلمین نکونام افزود: خروجی این جلسات و برنامه‌ها نیز باید آن باشد که ما را متحرک و پویا کند تا خدایی نخواسته بی‌تفاوتی، دنیاگرایی، سرگرمی‌های پوچ دنیا ما را از مقصد اصلی باز ندارد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه به توصیه‌های مهم پیامبر اکرم (ص) به شعرا اشاره کرد و گفت: دفاع از راه حق، نبوت، امامت، ولایت و ارزش‌های اسلامی و هجمه‌ی بی‌امان و پی‌درپی داشتن به دشمنان و کفار به وسیله شعرها و سرودها از توصیه مهم پیامبر اکرم(ص) به شعرا بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان تاکیدکرد: مدافع سرسخت مکتب رسالت و ولایت بودن و مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و کفار پیام و خواسته همه شهدا و خانواده شهدا از شّعرا، خاطره‌گویان و عموم ملت ایران است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید