واکنش وزارت خارجه آمریکا به آزمایش های موشکی ایران | اتاق خبر
کد خبر: 324639
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 17:36
ایرنا نوشت: جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که آزمایش های موشکی ایران مفاد برجام را نقض نمی کند

اتاق خبر - جان کربی در کنفرانس خبری روز سه شنبه(به وقت محلی)با این ادعا که چنین آزمایشاتی نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود گفت که دولت آمریکا به همین دلیل این موضوع را در این شورای مطرح خواهد کرد.

وی افزود: گرچه گزارش هایی مبنی بر آزمایش های جدید موشکی از سوی ایران منتشر شده اما وزارت خارجه آمریکا ترجیح می دهد که با جمع آوری اطلاعات کافی ابتدا از صحت این گزارش ها اطمینان حاصل کند.

وی ادامه داد: گرچه حتی در صورت صحت این گزارش ها چنین آزمایشاتی نقض مفاد برجام محسوب نمی شود ولی از آنجایی که قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل آزمایش موشک های دوربرد از سوی ایران را منع کرده دولت آمریکا خود را محق می داند که این موضوع را در شورای امنیت مطرح کرده و خواستار بررسی کامل این اقدام و یا اقدامات و واکنش مناسب از سوی این شورا نسبت به ایران بشود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مقابل اصرار یکی از خبرنگاران مبنی بر این که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت به منزله نقض همه مفاد این قطعنامه از جمله توافقنامه هسته ای محسوب می شود بار ها گفت که گرچه قطعنامه مذکور شامل برجام و نظارت بر اجرای درست آن نیز می شود اما نقض بخش های مربوط به آزمایش های موشکی این قطعنامه به معنی تخطی ایران از اجرای درست توافق هسته ای ماه ژوئیه سال گذشته نیست.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید