دلایل رشد سهام خودرویی در بورس اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 324698
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 21:00
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه گروه خودرویی از جمله گروه های بورسی است که پیش بینی می شد پس از اجرای برجام بیشترین رشد را داشته باشد گفت: خبرهای منتشر شده در خصوص افزایش سرمایه نیز در رونق سهام خودروسازها اثرگذار بوده است.

اتاق خبر: علی زارع  گفت: همانگونه که پیش بینی می شد گروه های خودرویی، بانک، بیمه، لیزینگ و حمل‌و‌نقل پس از رفع تحریم‌ها جزو گروه‌های پیشتاز بازار سهام بوده و هستند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته نباید فراموش کرد که جو روانی مثبت ناشی از اجرایی شدن برجام به‌طور طبیعی کلیت بازار سرمایه را با یک رشد همراه کرده است.

وی در خصوص چرایی تاثیر پذیری مثبت بیشتر گروه خودرویی از رفع تحریم ها اذعان داشت: پس از اجرایی شدن برجام از نیمه دی ماه امسال تا به امروز سهام شرکت‌های این گروه با تفاوت چشمگیری نسبت به سایر گروه ها با رشد همراه بوده است که قراردادهای خودروسازان با خارجی ها و نیز ورود سرمایه‌گذاران خارجی به شرکتهای خودروساز داخلی از جمله جذابیت‌های این گروه برای سهامدارن است که موجب جذب نقدینگی وارد شده به بورس به این گروه شده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته خبرهایی مبنی بر برنامه افزایش سرمایه برخی از شرکت‌های خودروساز نیز شنیده می شود که در رونق سهام آنها تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: البته در نگاه کلی رفع ریسک سیستماتیک از اقتصاد کشور موجب بازدهی بیشتر شرکت‌های بورسی شده است که در ساختار مالی شرکت‌ها بویژه گروه خودرویی نیز اثرگذار خواهد بود؛ چرا که شرکتهای این گروه بیش از سایر گروه ها از تحریم ها آسیب دیده اند؛ هر چند رشد قیمت این شرکت‌ها در این بازه کوتاه‌مدت تنها با عامل رفتار هیجانی و روانی و نیز تحرکات برخی سهامداران عمده آنها قابل توجیه است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید