گوگل بنیان‌گذار وب‌سایت 4chan را استخدام کرد | اتاق خبر
کد خبر: 324782
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 05:06
وب‌سایت 4chan حدود 13 سال پیش توسط “کریس پول” که بیشتر با لقب Moot شناخته می‌شود بنیان‌گذاری شد. پس از این‌که او این وب‌سایت را تابستان امسال فروخت حالا خودش به استخدام گوگل در آمده است.

اتاق خبر - وب‌سایت 4chan یک سایت اجتماعی است که کاربران در آن به صورت ناشناس تصاویر مختلف را به اشتراک می‌گذارند. بسیاری از میم‌های اینترنتی از این وب‌سایت آغاز شدند و کاربران این وب‌سایت بارها متهم به حمله به وب‌سایت‌های مختلف و ترویج رفتارهای خشونت‌آمیز شده‌اند.

حالا موت که حدود 12 سال تجربه در ساخت انجمن‌های آنلاین دارد به‌تازگی توسط گوگل استخدام شده است. با وجود این‌که مشخص نیست هدف گوگل از استخدام او چیست می‌توان حدس زد اضافه کردن او به تیم گوگل پلاس و افزایش محبوبیت این سرویس دلیل اصلی آن باشد.

4chan

شاید بسیاری از کاربران 4chan دوست داشته باشند که او کماکان در فرهنگ اینترنتی غیرمتعارف میم‌ها و تمسخر شخصیت‌های محبوب شرکت داشته باشد اما از آن‌جا که 4chan برای موت هیچ درآمدی نداشت طبیعی است که او ابتدا 4chan را به 2channel فروخته و حالا هم در یکی از بهترین شرکت‌های فناوری دنیا استخدام شود. گفتنی است 2channel الهام‌بخش موت برای تأسیس 4chan بود و سرانجام هم این وب‌سایت به 2channel فروخته شد.

منبع: فارنت

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید