دو سد سیمره و کنگیر نقش تعیین کننده در توسعه استان ایلام دارند | اتاق خبر
کد خبر: 324970
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 22:36
جهانگیری در ایلام:
ایرنا نوشت: معاون اول رئیس جمهور گفت: دو سد سیمره و کنگیر در استان ایلام نقش تعیین کننده و بسزایی در توسعه این استان دارند.

اتاق خبر - اسحاق جهانگیری صبح پنجشنبه در بدو ورود به ایلام در گفت وگو با خبرنگاران در فرودگاه این شهر اظهارکرد: امروز این دو سد مهم و همچنین نیروگاه برق آبی سد سیمره و طرح آبرسانی به شهر ایوان به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به نیروگاه برق آبی سد سیمره و اهمیت آن در تولید بخشی از برق مورد نیاز کشور افزود: این سد مدت ها بود که تکمیل و آماده بهره براری بود ولی بدلیل خشکسالی های سال های اخیر آب مورد نیاز برای راه اندازی نیروگاه و تولید برق در دریاچه پشت سد جمع نشده بود.

جهانگیری تاکید کرد: خوشبختانه در دو سال اخیر با توجه به بارندگی های مطلوب، آب مورد نیاز در پشت سد ذخیره شد تا امروز شاهد بهره برداری از سد و همچنین نیروگاه برق آبی آن باشیم.
وی یادآور شد: امروز همچنین سد کنگیر در شهرستان ایوان نیز به بهره برداری می رسد که با افتتاح آن آب شرب مورد نیاز شهر ایوان و روستاهای مسیر نیز تامین می شود.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: استان ایلام از مهمترین استان های غرب کشور است که شرایط ویژه ای برای توسعه دارد.
جهانگیری اضافه کرد: این استان در دوران جنگ تحمیلی آسیب های جدی به بخش زیرساخت هایش وارد شد و فکر می کنیم مجموع طرح هایی که برای توسعه این استان در نظر گرفته شده، در خارج کردن ایلام از محرومیت تاثیر بسزایی داشته باشد.
قرار است در سفر یک روزه اسحاق جهانگیری به استان ایلام چند طرح عمرانی از جمله سد کنگیر و طرح آبرسانی به شهرستان ایوان و سد و نیروگاه برق آبی سیمره به بهره برداری برسد.

حمید چیت چیان وزیر نیرو، جهانگیری را در این سفر همراهی می کند. این دومین سفر جهانگیری به استان ایلام در سال 94 است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید