موشک های ایرانی در عصر خاورمیانه دیوانه | اتاق خبر
کد خبر: 324980
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 01:01
دیروز که تصاویر موشک های ایرانی توجه غالب خبرگزاری های بین المللی را به سمت خود جلب کرد، حرف، حرفِ امنیت بود. موشک های ایرانی، تضمین امنیت مردمان سرزمین پارس است.

اتاق خبر - دیروز که تصاویر موشک های ایرانی توجه غالب خبرگزاری های بین المللی را به سمت خود جلب کرد، حرف، حرفِ امنیت بود. موشک های ایرانی، تضمین امنیت مردمان سرزمین پارس است. مگر می شود در این خاورمیانه دیوانه و درست در میان جنگ های فرسایشی عراق، یمن، سوریه، افغانستان دست خالی نشست! کدام عقل سالمی، قبول می کند که دست هایمان را در جیب مان کنیم و مات و مبهوتِ ناامنی های اطراف کشورمان شویم و امیدوار باشیم که دشمن، نگاه چپ به ما نداشته باشد؟!

نه ما سوئیس هستیم و نه همسایه های دور و برمان، کشورهای ساکت و آرام حوزه اسکاندیناوی؛ ما ایرانیم ؛ در جنوب ما، همسایگانی روزگار می گذرانند که بزرگترین خریدار سلاح در سال 2015 بوده اند. در غرب کشورمان، داعش هر کاری که می خواهد می کند و کمی آن سوتر از داعش، دشمنی قسم خورده داریم که اگر دستش برسد، خیلی دوست دارد ماجراجویی کند.
ریسک است که کشوری پهناور مثل ایران، دستش خالی باشد از سخت افزارهایِ دفاعی روز دنیا. تاریخ در مقابل چشمان دنیا شهادت می دهد که ایرانیان در طول چند صد سال اخیر، هیچ جنگی را استارت نزده اند و اتفاقاً مدام مورد حمله کشورهای همسایه و تروریست های اجاره ای قرار گرفته اند. ایرانیان با دیدن موشک های قیام و قدر، خیالشان راحت است که در صورت ماجراجویی دشمن، وسیله دفاع فراهم هست. ما دیروز علاوه بر شهرهای موشکی مان به ذکاوت ایرانی مان ، افتخار کردیم. این را هم بگویم که برجام نشان داده ما اهل صلح هستیم و به دنیا تضمین می دهیم که راه انداختن جنگ در نقشه راه ما، نقشی ندارد اما حق داریم، حق داریم و باز هم حق داریم که برای دفاع از خاک کشورمان در مقابل دشمنان، حرف هایی برای گفتن داشته باشیم.

دیروز چهارشنبه که نگاهی به سرتیتر خبرگزاری ها و روزنامه های جهان می انداختم، بار دیگر فهمیدم که امنیت، نعمت بزرگی است که دنیا آن را باور دارد و هر چند از تحریم بگوید ما باز هم نمی توانیم امنیت مان را نادیده انگاریم.

این تیترها را ببینید: خبرگزاری فرانسه: ایران با ایستادگی درباره تحریم‌های آمریکا آزمایش موشکی انجام داد/ رویترز: ایران موشک بالستیک آزمایش کرد؛ آمریکا به پاسخ دیپلماتیک اشاره کرد/سی‌ان‌اس : ایران‌ آخرین آزمایش موشکی خود را علی‌رغم تحریم‌های آمریکا انجام داد/ فری‌بیکن (آمریکا): آزمایش موشکی جدیدی ایران نقض قطعنامه‌ شورای امنیت است / گاردین: ایران علی‌رغم هشدارهای آمریکا دست به آزمایش موشکی زد / دویچه‌وله: سپاه پاسداران ایران دست به آزمایش موشکی زد / حریت (ترکیه): ایران با ایستادگی درباره تحریم‌های آمریکا آزمایش موشکی انجام داد / دیلی‌صاباح (ترکیه): ایران در اقدامی برای نشان دادن آمادگی برای مقابله با تهدیدات، آزمایش‌های موشکی جدیدی انجام داد / دیلی‌میل (انگلستان): کاخ سفید اصرار دارد آزمایش موشک‌های بالستیک ایران نقض توافق هسته‌ای نیست.

به هر حال، همه دنیا می داند که موشک های ایرانی، قابل مذاکره و معامله نیستند؛ آنها اسم شان موشک نیست، اسم شان سند امنیت است و بس. این ها همان موشک هایی هستند که داعش و حامیان داعش را از ماجراجویی در خاک کشورمان بازداشته است که اگر اینگونه نبود، تروریست های وحشی تا حالا خودی نشان داده بودند. زنده باد امنیت، زنده باد صلح.
94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید