موانع قانونی بر سر راه عرضه خودروهای خودران گوگل | اتاق خبر
کد خبر: 325325
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 16:49
مهم‌ترین سازمان رسیدگی کننده به وضعیت امنیت خودروها در آمریکا اعلام کرد که موانع قانونی مهمی بر سر راه استفاده عملی از خودروهای خودران وجود دارد که باید برطرف شوند.

اتاق خبر: این خودروها بدون فرمان و پدال گاز و ترمز عرضه می شوند و لذا فروش آنها در آمریکا با استانداردهای کنونی ناممکن است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا در حال تنظیم دستورالعمل جدیدی برای سیاست گذاران، شرکت ها و مسئولان سیاسی ایالت های آمریکاست که امیدوار است در ماه جولای عرضه شود. اگر چه بر طبق این دستورالعمل استفاده از خودروهای خودروان با موانع زیادی مواجه نیست، اما اگر قرار باشد این خودروها بدون فرمان یا پدال گاز و ترمز عرضه شوند مقاومت در برابر استفاده از آنها زیاد خواهد بود.

خودروسازان در آمریکا باید نزیدک به 75 استاندارد امنیتی را رعایت کنند که بسیاری از آنها منوط به وجود فرمان و پدال های گاز و ترمز در خودرو است. به نظر می رسد نگرانی از نحوه کنترل خودروهای خودران در زمان وقوع سانحه ناگهانی و خارج شدن شرایط از کنترل عامل اصلی این موضع گیری باشد. گوگل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید