واکنش ایران به حکم ظالمانه دادگاهی در آمریکا علیه ایران | اتاق خبر
کد خبر: 325859
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1394 - 19:22
خبرآنلاین نوشت: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به حکم ظالمانه دادگاهی در آمریکا بر علیه ایران واکنش نشان داد.

اتاق خبر - در بیانیۀ وزارت خارجه آمده است: 

حکم اخیر دادگاهی در آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، جدیدترین تولیدات دستگاه قضایی آمریکا در میدان مسابقه تبعیت کورکورانه از سناریوهای صهیونیستی ایران هراسی است.

این حکم آنقدر مضحک و بی معنا است که هم اصل عدالت را به سخره می کشد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می کند. چنین احکامی همچنین پیام بسیار خطرناک و معناداری به تروریست ها و حامیان آنها می دهد که با خیال آسوده مردم آمریکا و جهان را بکشید چون نه تنها قرار نیست سراغ شما بیاییم بلکه در واکنش به جنایات شما قویترین و موثرترین دشمنانتان را هدف قرار می دهیم.

ما قوه مجریه آمریکا را نیز در صدور این نوع احکام همدست و شریک می دانیم. متاسفانه وزارت امور خارجه آمریکا سالهاست با نگاهی غیر منطقی، نادرست و غیر اخلاقی نام ایران را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داده است و این اقدام خود زمینه ساز فراموشی همه اصول دادرسی عادلانه و حتی عقل سلیم در احکام سیاسی صادره از سوی برخی دادگاه های آمریکا است.

اگرچه این احکام ظالمانه ظاهرا متوجه دولت و ملت ایران است، اما در یک نگاه منطقی و منصفانه؛ این مردم آمریکا و خاصه بازماندگان و قربانیان حادثه 11 سپتامبر هستند که با این احکام و آدرس های کاملا انحرافی، حقوقشان پایمال و صرفا با وعده پرداخت مقداری پول؛ مطالبه بحق آنها برای محاکمه و پاسخگو کردن عاملان و حامیان واقعی اعمال تروریستی 11 سپتامبر بایگانی می گردد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید