روسیه سالانه 1.5 میلیون تن به افغانستان نفت می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 325922
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 10:40
معاون وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور در حال بررسی احتمال عرضه سالانه یک‌ونیم میلیون تن نفت خام به افغانستان است.

اتاق خبر: معاون وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور در حال بررسی احتمال عرضه سالانه یک‌ونیم میلیون تن نفت خام به افغانستان است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا، یوری سنتیورین، معاون وزیر انرژی روسیه گفت: افغانستان بیش از سه میلیون تن فرآورده نفتی را برای نیروهای خود و سه میلیون تن دیگر برای نیروهای بین المللی کمک به برقراری امنیت افغانستان صرف می‌کند.

نیروهای بین‌المللی کمک به برقراری امنیت در افغانستان(ایساف) از سوی شورای امنیت سازمان ملل در سال 2001 در این کشور مستقر شده‌اند.

به گفته معاون وزیر انرژی روسیه، این کشور قصد ندارد تمام نیاز شش میلیون بشکه‌ای افغانستان به فرآورده‌های نفتی تامین کند و صرفاً سالانه یک تا یک‌ونیم میلیون بشکه به این کشور صادر خواهد کرد.

سنتیورین گفت: فکر نمی‌کنم لازم باشد بازار را در انحصار بگیریم. ما یک ایده استراتژیک به شرکای افغان خود برای تشکیل یک ذخایر استراتژیک ملی پیشنهاد داده‌ایم.

روسیه به علاوه پیشنهاد اجرای فعالیت‌های اکتشافی بیشتر در شمال افغانستان را مطرح کرده است که این کار ممکن است توسط شرکت زاروبژ انجام شود. این پیشنهاد در چارچوب کمیسیون بین‌دولتی روسیه و افغانستان مطرح شده است.

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید