عجیب ترین خودرو های دنیا + ویدئو | اتاق خبر
کد خبر: 326103
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 11:00
اتاق خبر بررسی می کند (بخش دوم)
در طول تاریخ خودرو ها و وسایل نقلیه بسیاری به بازار عرضه شده اند. برخی از این وسایل نقلیه بسیار محبوب و برخی دیگر منفور در میان مشتریان بوده اند.

اتاق خبر-با این حال گاهی طراحان تلاش داشته اند که مرز های خلاقیت را پشت سر بگذارند و وسایل نقلیه جالبی را طراحی و علیرغم کاربردی نبودن آن به معرض نمایش بگذارند. با هم نگاهی به برخی از این ابداعات می کنیم:

 

Cybernetic Anthropomorphous Machine

در دهه 60 میلادی ارتش آمریکا پروژه ساخت ماشینی برای حمل و نقل تجهیزات سربازان و حمل و نقل افراد شروع کرد. این ماشین قرار بود به گونه ای طراحی شود که قادر به حرکت بر روی هر نوع سطح از زمین باشد. نتیجه این پروژه ماشینی بود که به جای چرخ از چهار پا برای حرکت استفاده می نمود. هر کدام از پاهای این ماشین در حدود 4 متر طول داشت و توسط راننده به صورت دستی هدایت می شد. نکته جالب توجه نبود جای مناسب برای افرادی بود که با این ماشین منتقل می شدند. با این حال ارتش پروژه ساخت این ماشین را متوقف نمود و به جای آن استفاده از هلیکوپتر را در دستور کار خود قرارداد.

 

 

Dynasphere

خودرویی بود که تنها با یک چرخ کار می کرد و در سال 1930 توسط جان آرچیبالد پوروس اختراع شد. این خودرو مانند تایر بزرگی طراحی شده بود و سه متر عرض داشت. راننده در وسط خودرو می نشست و جایی هم برای سرنشینان طراحی شده بود. این خودرو بنزینی بود و 2.5 اسب بخار قدرت داشت. بعد ها نسخه دیگری از این خودرو ساخته شد که اندازه ای کوچکتر داشت و با نیروی برق کار می کرد.
آرچیبالد اعتقاد داشت که خودروی وی قابلیت رقابت با خودروهای دیگر را در جاده را دارد هر چند که این ادعای وی رد شد. با این حال این خودرو نتوانست از حد یک طرح بیشتر باشد و به نظر می رسد در حد طرح های لئوناردو داوینچی ماند.


Constantini Motor Skates

Constantini Motor Skates در اواخر قرن بیستم توسط ام. کنستانتینی اختراع شد. این اسکیت ها از هرجهت مانند اسکیت های معمولی بود با این تفاوت که این اسکیت ها مجهز به موتور 1.5 اسب بخاری، مخزن سوخت، باتری و سیستم احتراق بود.
این اسکیت خاص با تسمه ای به دور کمر اسکیت سوار متصل بود. اسکیت سوار می توانست از این طریق موتور اسکیت ها را روشن و خاموش کند و مخزن بنزین نیز به پشت اسکیت سوار متصل بود و کمتر از 3.5 لیتر ظرفیت داشت. این اختراع هیچگاه به تولید انبوه نرسید و به مرور زمان از یاد ها رفت.

 

 

 

Ford Soybean Car

هنری فورد علاقه بسیاری به استفاده از گیاهان و به خصوص سویا در محصولات خود داشت و آزمایشگاهی را مختص به این کار اختصاص داده بود. وی ابتدا سویا را به عنوان بخشی از خودرو های ساخت خود استفاده می کرد اما بعد تصمیم گرفت که تمامی خودرو را با استفاده از سویا بسازد. این خودرو اسکلتی فولادی داشت و سطح آن از پلاستیکی که با سویا، گندم و کنف مخلوط شده بود پوشیده شده بود.
علت اصلی این کار در کنار علاقه فورد به ابداع خودرو جدید، کمبود فولاد و فلزات در کشور به علت وقوع جنگ جهانی دوم بود. فورد ادعا داشت که این خودرو قویتر و محکم تر از خودروهای معمولی است. با این حال این پروژه بعد از ساخت نمونه دوم مسکوت و کنار گذاشته شد.

Prop Cars

در اوایل قرن بیستم چند نمونه خودرو چند منظوره ساخته شده بود اما هیچکدام به تولید انبوه نرسیدند. در سال های ابتدایی 1900 خودروهایی مانند Helica و Helicron در فرانسه، میباخ در آلمان، و Aerocar در آرژانتین ساخته شد.
هلیکا بسیار در فرانسه بسیار محبوب شد. در آن سوی دنیا آئروکار در آرژانتین مشکلات خاص خود را داشت و شتاب آن از 65 کیلومتر در ساعت بیشتر نبود. با این حال یک تولید کننده خودرو در امریکا تصمیم گرفت که امتیاز ساخت آئروکار را برای ساخت انبوه در امریکا بخرد.
یکی از ویژگی های این نوع خودرو ها نداشتن دنده و ترمز بود. نقطه ضعف این نوع خودرو داشتن ملخ هواپیما و احتمال صدمه دیدن افراد و حیوانات در صورت نزدیک شدن این خودرو به آنها بود.

 

ترجمه: محمد حسن گودرزی

برای خواندن بخش اول کلیک کنید

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید