پدری که با جعل امضای پسر فوت شده اش پولهای او را تصاحب کرده،دستگیر شد | اتاق خبر
کد خبر: 326173
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 20:41
ایران نوشت:پدر شیاد که با دسته چک پسر مرده‌اش اقدام به کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

اتاق خبر - این مرد در حالی که پسرش در گذشته بود برای اینکه اموالی به عروسش نرسد تصمیم به استفاده از چک‌های پسر مرده‌اش گرفت.بهمن ماه سال جاری زن جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه 2 تهران از پدرشوهرش به خاطر جعل امضا و کلاهبرداری شکایت کرد.
این زن وقتی رو به روی دادیار مهدی صفریان قرار گرفت، گفت: 2 ماه پیش همسرم که مشکل اعصاب داشت به دلیل اختلاف با پدرش خود را از بین برد.
من از این اتفاق در شوک بودم و حال مساعدی نداشتم تا اینکه در مراسم هفتم همسرم پدرشوهرم خواست تا همه مدارک شوهرم را در اختیار او بگذارم تا نگه دارد.

من هم بدون اینکه شکی به این ماجرا کنم همه مدارک را به او دادم و تنها کاری که ناخواسته انجام دادم تعدادی برگ‌های دسته چک او را به صورت پنهانی شمردم تا اینکه بعد از گذشت نزدیک به 2 ماه طلبکارها به در خانه‌ام آمدند و مدعی شدند که همسرم به آنها چک داده است و 600 میلیون تومان باید بپردازم.

وی افزود: من که از همه کارهای شوهرم مطلع بودم و می‌دانستم در شرایط خاص از چک استفاده می‌کند و امکان ندارد این چک‌ها را کشیده باشد به ماجرا مشکوک شدم و تصمیم گرفتم به خانه پدر شوهرم بروم تا جریان مشخص شود.

وقتی به پدرشوهرم گفتم چه اتفاقی افتاده است خودش را نگران نشان داد و بعد از چند دقیقه گفت: خوب نیست مرده بدهکار باشد بیا خانه را بفروش و بدهی شوهرت را پرداخت کن.

من که از صحبت‌های او تعجب کرده بودم خواستم تا دسته چک همسرم را به من بدهد. وقتی خواسته‌ام را گفتم با بی‌احترامی و توهین مرا از خانه‌اش بیرون انداخت و همین باعث شد تصمیم بگیرم شکایت کنم تا جریان مشخص شود. بعد از ادعاهای زن جوان دادیار صفریان پدر شوهر زن جوان را به دادسرا احضار کرد تا از خودش دفاع کند.


وقتی مرد شیاد در دادسرا حاضر شد و شنید عروسش به طرح شکایت پرداخته است به دادیار صفریان گفت: پسرم چند سال پیش با وجود مخالفت‌های من و مادرش با عروسم ازدواج کرد.

از ابتدا هم مشخص بود که آب زیر کاه و دنبال پول پسرم است و مطمئن بودم یک روز ما را به خاک سیاه می‌نشاند. من هیچ چکی از پسرم را جعل نکردم و عروسم در توهمات خودش فکر می‌کند که من این کار را کردم.

فقط خواستم برای اینکه پسرم مدیون کسی نباشد خانه‌اش را بفروشد و بدهی‌اش را پرداخت کند. پسرم وضع مالی خوبی داشت و به اندازه کافی ثروت برای عروسم گذاشته است که با فروش یک خانه اتفاقی نیفتد.


تا الان هر حرفی عروسم زده را به حساب ناراحتی‌اش گذاشتم اما با این تهمت‌زنی من هم از او شکایت دارم. با شنیدن ادعاهای پدرشوهر دادیار صفریان نمونه امضا را به همراه چک به کارشناسان خط ارجاع داد تا مقصر اصلی مشخص شود.
بعد از چند روز نتیجه کارشناسی مشخص شد پدرشوهر زن جوان امضای پسر مرده‌اش را جعل و در بازار خرج کرده بود و با همین اتهام بود که مرد شیاد بازداشت شد و وقتی دید دستش رو شده است لب به اعتراف گشود و به دادیار صفریان گفت: با وجود نارضایتی ما پسرم با عروسم که وضع مالی خوبی نداشتند ازدواج کرد.

از همان اوایل من به عروسم بدبین بودم تا اینکه با جر و بحثی که بین من و پسرم پیش آمد ناگهان در اوج عصبانیت خود را از پنجره به بیرون پرت کرد و از بین رفت.وی افزود: بعد از مرگ پسرم برای اینکه از اموال پسرم به عروسم چیزی نرسد به بهانه نگه داشتن دسته چک آنها را با امضای جعلی خرج کردم تا اموال پسرم را از چنگ این زن دربیاورم. با اعترافات این پدر سختگیر، دادیار صفریان با صدور قرار وی را بخاطر جعل امضای پسر مرده‌اش روانه زندان کرد.

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید