خروج نظامی روسیه از سوریه خبر خوبی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 326228
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 23:23
ژنرال اسرائیلی:
با وجود واکنش‌های متفاوت به تصمیم روسیه برای خارج کردن نیروهای خود از سوریه، یک ژنرال اسرائیلی ضمن ابراز نگرانی از قدرت گرفتن معارضان سوری تأکید کرده که خروج روسیه از سوریه خبر خوبی نیست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که واکنش رسانه‌های رژیم صهیونیستی نسبت به خروج تدریجی نیروهای روسی از خاک سوریه متفاوت بوده اما «دان هاتوس» ژنرال اسرائیلی و رئیس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده خروج نیروهای روسی از سوریه «خبر بدی» به شمار می‌آید.

وی در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل اعلام کرده که خروج روسیه از خاک سوریه تحولات منطقه‌ای را پر تنش تر می‌کند و افزود: حضور روسیه در سوریه به دلیل اینکه گروه‌های افراطی را مورد هدف قرار می‌داد به سود اسرائیل بود.

این ژنرال اسرائیلی ادعا کرده که به قدرت رسیدن معارضان مسلح سوریه حتی اگر به آنها میانه رو گفته شود برای اسرائیل از سیطره حزب الله و ایران بر سوریه خطرناک تر است.

وی ادامه داده باتوجه به ساز و کار هماهنگی که میان پوتین و نتانیاهو ایجاد شده بود، دخالت مسکو در سوریه حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد کرده بود.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرده بود نیروهای نظامی روسیه مأموریت خود در سوریه را تکمیل کرده و از روز سه‌شنبه (امروز) روند خروج این نیروها از خاک سوریه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید