ادغام شبکه «شما» در شبکه «آموزش» | اتاق خبر
کد خبر: 326332
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 04:37
تغییرات جدید در شبكه‌های سیما از روز ۲۷ اسفندماه
مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما آخرین تغییرات انجام گرفته در شبکه های سیما را تشریح کرد.

اتاق خبر- مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما آخرین تغییرات انجام گرفته در شبکه های سیما را تشریح کرد.

داود نعمتی انارکی مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما آخرین تغییرات انجام گرفته در شبکه های سیما را تشریح کرد.

وی گفت: پس از بررسی های دقیق، كارشناسی شده، نتایج نظرسنجی های مركز تحقیقات صدا و سیما و در نظر گرفتن مشكلات مالی، به این جمع بندی رسیدیم كه برخی تغییرات در شبكه ها ضروری است.

نعمتی افزود: مهم ترین تغییرات ادغام شبكه« بازار» در شبكه «اقتصاد» سیما (شبكه پنج) و شبكه «شما» در شبكه «آموزش» است. این ادغام به سه دلیل عمده انجام می شود که اولین آن به مشکلاتی که در زمینه بودجه با آن روبه رو هستیم باز می گردد، در بخش دوم هم موضوع مخاطبان شبکه هاست که این فضا به ارزیابی های سازمان از مخاطبان ارتباط پیدا می کند، بخش سوم هم هویت شبکه ای است که در این جریان  شبكه هایی كه مأموریت های مشابه دارند باهم ادغام خواهند شد.

مدیركل روابط عمومی صدا و سیما با اشاره به  تغییر ارتقاء و تبدیل شبكه ها از وضوح تصویر پایین به وضوع تصویر بالا بیان کرد: ارزیابی ها نشان می دهد كه در تمام كشورها، شبكه های با محتوای مستند، فیلم و سریال و ورزش در اولویت تبدیل به HD قرار دارند و به همین جهت نیز رسانه ملی اقدام به ارتقای كیفی شبكه سراسری سیمای مستند از SD به HD كرده است. البته پس از ادغام شبكه «بازار» در شبكه «اقتصاد» سیما، و شبكه «شما» در شبكه «آموزش»، فضای فركانسی لازم برای این تبدیل برای شبكه مستند  نیز مهیا می شود.با این  شیوه تبدیل مردم عزیز كشورمان در مناطقی كه شبكه های دیجیتال را دریافت می كنند، می توانند شبكه مستند HD را با وضوع تصویر بالا دریافت كنند.

نعمتی زمان افتتاح شبكه مستند HD و اعمال تغییرات را از روز پنجشنبه آخر سال اعلام كرد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید