وزیر ارتباطات ویتنام: ایران از زمان جنگ ویتنام حامی ما بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 326512
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 19:44
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ویتنام گفت: ایران از زمان جنگ ویتنام بسیار حامی ما بوده و امیدواریم این روحیه در ارتباط با ما همچنان حفظ شود.

اتاق خبر: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نویون بک سون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ویتنام دیدار کردند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ واعظی درباره این دیدار، گفت: صحبت های ما پیرامون 10 محور نرم‌افزار، دولت الکترونیکی، اینترنت و امنیت سایبر، تبادل متخصصان حوزه IT، همکاری های مشترک پستی، تجارت الکترونیکی، همکاری های فضایی و ماهواره‌ای، همکاری در مجامع بین‌المللی، سرمایه‌گذاری متقابل بخش خصوصی در ایران و کشور ویتنام بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: افرادی متخصص در این زمینه ها مشخص شدند تا روی این موارد بررسی های مشترکی انجام دهند تا بعد از آن یادداشت تفاهمی نیز در ارتباط با این موضوعات امضا شود.

وی خاطرنشان کرد: هر دو کشور در زمینه اینترنت، تحقیق و توسعه، فضایی و پست فعالیت های خوبی انجام داده اند و امیدواریم در آینده شاهد توافقی پنج ساله در زمینه همکاری های مشترک با کشور ویتنام باشیم.

همچنین در این دیدار نویون بکسون وزیر ارتباطات ویتنام با ابراز امیدواری از افزایش سطح همکاری ها با ایران اظهار داشت: این دیدارها باید به توسعه همکاری ها در زمینه های مورد توافق شود.

وی افزود: باید رویه ای فراهم شود تا شرکت های خصوصی ایرانی و ویتنامی فرصت حضور در کشور مقابل و سرمایه گذاری را داشته باشند. ایران از زمان جنگ ویتنام بسیار حامی ما بوده و امیدواریم این روحیه در ارتباط با ما همچنان حفظ شود.

 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید