اعلام حوادث و امداد رسانی به شماره 112 هلال احمر | اتاق خبر
کد خبر: 326513
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 19:50
شماره 112 از جمله شماره های بین المللی است که برای اعلام اضطراری حوادث در نظر گرفته شده و با گوشی بدون سیم کارت، سیم کارت فاقد آنتن و تلفن ثابت قطع نیز امکان برقراری تماس را دارد.

اتاق خبر: وزارت ارتباطات اعلام کرد: شماره 112 از جمله شماره های بین المللی است که در اکثر کشورها این شماره به عنوان شماره اضطراری حوادث اعلام شده و در ایران نیز به هلال احمر اختصاص یافته و توسط ارگانهای مسئول در حوادث جاده ای، وقوع حوادث طبیعی غیر مترقبه نظیر سیل، زلزله، آتش سوزی جنگلها و وقوع آتشفشان مورد استفاده قرار می گیرد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ این شماره برابر مفاد آیین نامه واگذاری کدهای خدماتی مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، جزء کدهای خدماتی سه رقمی اضطراری ملی است، و طی مصوبه این کمیسیون به سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، واگذار شده است.

خصوصیت ویژه این شماره این است که بر اساس استانداردهای شبکه های تلفن همراه، قابلیت برقراری تماس با این شماره از طریق کلیه شبکه های تلفن همراه وجود دارد به طوری که، اگر در جایی از کشور، فقط پوشش یکی از شبکه های تلفن همراه وجود داشته باشد، مشترکین سایر اپراتورها با استفاده از پوشش این شبکه می توانند با شماره 112 تماس برقرار کنند.

در صورتی که فرد فقط یک گوشی تلفن همراه داشته و یا حتی گوشی در حالت قفل بوده و یا سیم کارت هم نداشته باشد، می تواند از طریق شبکه هر یک از اپراتورهای تلفن همراه کشور با شماره 112 تماس برقرار کند و حادثه رخ داده را به هلال احمر اعلام کند.

البته امکان برقراری تماس با این شماره از طریق شبکه های تلفن ثابت نیز وجود دارد.

طبق مجوز اعطا شده، سازمان امداد و نجات هلال احمر موظف است به عنوان هماهنگ کننده، کلیه تماس های برقرار شده با این کد را پاسخ داده و در صورت لزوم در اسرع وقت به نهادهای مرتبط از جمله مراکز فوریت های پلیس و پزشکی راهیابی کند.

با توجه به قابلیت این شماره که قادر است بدون سیم کارت تماس را برقرار کند، مردم لازم است به غیر از مواقع ضروری و مورد نیاز از تماس با این شماره پرهیز کنند تا سایر هموطنان بتوانند از خدمات امدادی مورد نیاز خود بهره مند شوند.

 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید